Albade.com
Pėrshendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma nė faqen tonė, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund tė identifikoheni qė tė merrni pjesė nė
diskutimet dhe temat e shumta tė forumit tonė.

- Nė qoftė se ende nuk keni njė Llogari personale nė forumin tonė, mund ta hapni njė tė tillė duke u Regjistruar
-Regjistrimi ėshtė falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

Me Respekt dhe Kėnaqėsi:
Staffi i Forumit Albania Server Forum

Vizitor tė nderuar dhe tė rrespektuar nėse dėshironi qė pop login tė mos shfaqet klikoni butonin DO NOT DISPLAY AGAIN
Albade.com


 
PortalPortal  Grupet e AnėtarėveGrupet e Anėtarėve  RegjistrohuRegjistrohu  ForumForum  Lista AnėtarėveLista Anėtarėve  KėrkoKėrko  identifikimiidentifikimi  
Mirė se vini nė forumin "www.Albania.bestgoo.com". Ju dėshirojm argėtim tė kėndshėm, kaloni sa mė mirė nė mesin tonė.

Share | 
 

 Vriten 30 militantė nė Afganistan

Shko poshtė 
AutoriMesazh
TheBest
Moderator
Moderator
avatar

Male
Numri i postimeve : 4519
Age : 30
Location : Deutschland
Job/hobbies : Fraer
Humor : Filmat qesharake
Registration date : 13/11/2007

MesazhTitulli: Vriten 30 militantė nė Afganistan   23/3/2009, 03:46

Ushtria amerikane bėri tė ditur se forcat e bashkuara tė pėrbėra nga ushtarė afganė dhe ndėrkombėtar herėt nė mėngjes dhe mbrėmė vranė 30 militantė nė jugperėndim tė Afganistanit. Luftimet u shkallėzuan pasi persona tė armatosur e sulmuan patrullėn nė rajonin Gereshk, nė provincėn me kriza – Helmand. Dhuna nė Afganistan e arriti pikėn mė kritike pas fillimit tė luftės kundėr Talibanėve nė vitin 2001. SHBA-tė po planifikojnė qė kėtė vit tė dėrgojnė 17 mijė ushtarė plotėsues nė jug tė Afganistanit si pėrforcim pėr forcat e NATO-s qė luftojnė kundėr militantėve tė atjeshėm.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.albade.com
 
Vriten 30 militantė nė Afganistan
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Albade.com :: Shtypi dhe Politika :: Arena Ndėrkombėtare-
Kėrce tek: