Albade.com
Pėrshendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma nė faqen tonė, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund tė identifikoheni qė tė merrni pjesė nė
diskutimet dhe temat e shumta tė forumit tonė.

- Nė qoftė se ende nuk keni njė Llogari personale nė forumin tonė, mund ta hapni njė tė tillė duke u Regjistruar
-Regjistrimi ėshtė falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

Me Respekt dhe Kėnaqėsi:
Staffi i Forumit Albania Server Forum

Vizitor tė nderuar dhe tė rrespektuar nėse dėshironi qė pop login tė mos shfaqet klikoni butonin DO NOT DISPLAY AGAIN
Mirė se vini nė forumin "www.Albania.bestgoo.com". Ju dėshirojm argėtim tė kėndshėm, kaloni sa mė mirė nė mesin tonė.

Share | 
 

 Disa kshilla rreth matjes se tensionit

Shko poshtė 
AutoriMesazh
dr.Dugi
Junior Member
Junior Member
avatar

Male
Numri i postimeve : 19
Age : 28
Location : Prishtine
Registration date : 18/03/2009

MesazhTitulli: Disa kshilla rreth matjes se tensionit   19/3/2009, 19:37

Nuk ėshtė e thėnė qė, sa herė tė doni ta matni shtypjen e gjakut, duhet tė shkoni te mjeku. Kėtė mund ta bėni edhe ju vetė, nė shtėpi. Por, sė pari duhet tė mėsoheni. Qė tė bėhet mė e saktė matja e tensionit, ndiqni rregullat e mėposhtme.
Pėrpara matjes: shmangni kafeinėn dhe duhanin, tė paktėn 30 minuta pėrpara matjes, sepse mund tė rritin tensionin. Tė njėjtat rezultate mund tė ketė edhe njė fshikėz urinare e “fryrė”, pėr kėtė arsye kujdesuni tė vizitoni banjėn.
Gjatė matjes: kujdesuni qė kurrizi juaj tė prekė mirė nė karrige (mungesa e mbėshtetjes mund tė rritė tensionin), kėmbėt tė prekin tokėn dhe dora juaj tė jetė e mbėshtetur nė tavolinė.
Bėrryli juaj tė jetė nė vijė tė drejtė me lartėsinė e gjoksit. Mos u pėrkulni pėrpara dhe shmangni bisedat; edhe nėse ju ajo qė dėgjoni, rezultati mund tė jetė i gabuar.
Pas matjes: kontrolloni pėrsėri nėse tensioni juaj ishte pa arsye i lartė ose i ulėt. Mateni tensionin edhe nė dorėn tjetėr (rezultatet mund tė mos jenė tė njėjta). Matja mė e lartė ėshtė mė e sakta. Nėse rezultatet nuk janė fiziologjike, lajmėroni mjekun tuaj. Preferoni qė matja tė bėhet me matėsin klasik, atė me matės dore.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
Disa kshilla rreth matjes se tensionit
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Albade.com :: Shoqėria :: Shėndeti-
Kėrce tek: