Albade.com
Pėrshendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma nė faqen tonė, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund tė identifikoheni qė tė merrni pjesė nė
diskutimet dhe temat e shumta tė forumit tonė.

- Nė qoftė se ende nuk keni njė Llogari personale nė forumin tonė, mund ta hapni njė tė tillė duke u Regjistruar
-Regjistrimi ėshtė falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

Me Respekt dhe Kėnaqėsi:
Staffi i Forumit Albania Server Forum

Vizitor tė nderuar dhe tė rrespektuar nėse dėshironi qė pop login tė mos shfaqet klikoni butonin DO NOT DISPLAY AGAIN
Mirė se vini nė forumin "www.Albania.bestgoo.com". Ju dėshirojm argėtim tė kėndshėm, kaloni sa mė mirė nė mesin tonė.

Share | 
 

 Oscari shkon per…

Shko poshtė 
AutoriMesazh
TheBest
Moderator
Moderator
avatar

Male
Numri i postimeve : 4519
Age : 30
Location : Deutschland
Job/hobbies : Fraer
Humor : Filmat qesharake
Registration date : 13/11/2007

MesazhTitulli: Oscari shkon per…   26/2/2009, 17:50

Nje urra per Slumdog Millionaire filmin e Danny Boyle i cili ka triumfuar ne ceremonine e 81 te cmimeve Oscar ne Hollywood duke rrembyer tete trofe. Filmi qe tregon historine e nje djali te varfer nga Bombei, jeta e te cilit ndryshon fale fitimit te nje loje televizive, ka fituar cmimet me te rendesishme perfshire Skenarin me te mire, Regjine me te mire dhe Filmi me i mire i vitit. Lumturia dukej qarte ne syte e britanikeve dhe indianve qe realizuan kryevepren.
Kate Winslett pasi u be aktorja me e re ne moshe me gjashte kandidatura per Oscar, me ne fund fitoi cmimin si aktorja me e mire per portretizimin e Hannah Schmitz tek "The Reader". Nderkaq perkunder pritshmerise Sean Penn, fitoi Oscar si aktori me i mire protagonist ne filmin "Milk" qe flet per historine e vertete te nje njeriu qe mbrojti deri ne vdekje te drejtat e homoseksualeve.
Heath Ledger u nderua pas vdekjes me Oscar si aktori me i mire joprotagonist per rolin e Jokerit tek "The Dark Knight". Penelope Cruz ne te njejten kategori u vleresua per punen tek "Vicky, Cristina, Barcelona".
Per kategorine e filmit te huaj me te mire Oscarin i shkoi filmit japonez “Departures”.
Ceremonia e ndarjes se cmimeve me te medha te kinematografise u transmetua live ne 200 vende te botes, si dhe eskluzivisht ne Shqiperi permes DigitAlb ne DIGI+ ne komentin e Ledion Lico-s dhe Elona Duro-s.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.albade.com
 
Oscari shkon per…
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Albade.com :: Shtypi dhe Politika :: Show Biz-
Kėrce tek: