Albade.com
Pėrshendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma nė faqen tonė, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund tė identifikoheni qė tė merrni pjesė nė
diskutimet dhe temat e shumta tė forumit tonė.

- Nė qoftė se ende nuk keni njė Llogari personale nė forumin tonė, mund ta hapni njė tė tillė duke u Regjistruar
-Regjistrimi ėshtė falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

Me Respekt dhe Kėnaqėsi:
Staffi i Forumit Albania Server Forum

Vizitor tė nderuar dhe tė rrespektuar nėse dėshironi qė pop login tė mos shfaqet klikoni butonin DO NOT DISPLAY AGAIN
Albade.com


 
PortalPortal  Grupet e AnėtarėveGrupet e Anėtarėve  RegjistrohuRegjistrohu  ForumForum  Lista AnėtarėveLista Anėtarėve  KėrkoKėrko  identifikimiidentifikimi  
Mirė se vini nė forumin "www.Albania.bestgoo.com". Ju dėshirojm argėtim tė kėndshėm, kaloni sa mė mirė nė mesin tonė.

Share | 
 

 Nėnės time

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Bukuroshja
Senior Member
Senior Member
avatar

Female
Numri i postimeve : 309
Age : 35
Location : München
Registration date : 20/01/2009

MesazhTitulli: Nėnės time   24/2/2009, 20:20

Mbrėmė kisha shumė nevojė tė flisja me ty nėna ime, kisha nevojė tė tė thoja qė mė kishte munguar pėrkedhelja jote, mė kishin munguar sytė e tu, e mban mend kir isha e vogėl dhe sėmuresha, futesha te prehėri yt dhe tė perqafoja fort fort, stė lija tė ikje, s'ta kam thėnė kurrė po pėr mua ai vend ishte mė i priviligjuari. Mė dukej vetja e mbrojtur nga gjithcka aty nė prehėrinė tėnd. Smund tė mė prekte asgjė, as llafet e njerėzve qė tani pak nga pak po mė rrėzojnė. Ishte vetėm pėrkedhelja e dorės tėnde qė mė bėnte tė harroja gjithcka. Tani nėnė dhe pse jam rritur pėr mua ke ngleur ai oazi i qetėsisė qė e kėrkoj kaq shumė. Mė mungon nėna ime. Me mungon gjithcka jotja. Ditėn qė kam lindur ka rėnė aq shumė shi po unė s'kam pasur frikė se pranė teje ishe ti engjėlli im. Asnjėher s'kam mundur tė tė tregoj se sa tė dua. Nėnė sonte dua vetėm qė ti tė jesh krenare pėr bijėn tėnde.
Dua tė vė kokėn te prehėri yt dhe parajsa tė jetė sėrish e imja.
Vetėm e imja nėna ime!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Bukuroshja
Senior Member
Senior Member
avatar

Female
Numri i postimeve : 309
Age : 35
Location : München
Registration date : 20/01/2009

MesazhTitulli: Re: Nėnės time   24/2/2009, 20:22

Letėr nga Nėna


Sapo morra njė letėr nga ty nėna ime. Me thoje qė mė doje shumė.
Sa ēudi nga e dije qė ato fjalė doja ti dėgjoja nė kėto momente?
Sa ēudi, ku e kuptove qė mė kishte munguar ėndėrra ime me ty?
Ku e dije qė mė kishin munguar sytė e tu?
Mė shkruaje qė tė kem besim te vetja. Nėnė kam besim te vetja sepse jam pjesė e jotja.
Tė dua shumė nėnė, shumė...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Bukuroshja
Senior Member
Senior Member
avatar

Female
Numri i postimeve : 309
Age : 35
Location : München
Registration date : 20/01/2009

MesazhTitulli: Re: Nėnės time   24/2/2009, 20:29

NENE JAM E LODHUR!!

Nene o nene jam mbet e vetmuar shum
Qdo pjese trupit me dhemb nene
Kam shum nete te gjata pa gjum
E tera jam e dermuar nene
Nuk gjej prehje askund!

E dij qe smund te me ndihmosh
E dij qe je shum larg meje
Te lutem lutjen te ma pranosh
Merrem afer teje

Pse nuk me pranon o nene
A je hidherua me mua
Jam e lodhur o nene
Te kesh meshire per mua!
Asnjehere!!

Asnjehere nuk te kerkova me shum o nene
Te te kem pran meje ne kete nate te gjate
Si duket eshte nje nate pa mbarim
Nate e perlotur me fatin tim

Doja te rrefehem per dhembje qe kam
Doja te tregoja si ndihem o nane
Ti trgoj plaget e shpirtit te vram
Dhe plaget e zemres qe sherim nuk kan

Nuk te gjej kot kerkoj mbeshtetje
Edhe qe shpirti flak me digjet
Mallin qe kam si ta shuaj o nane?
Ah sa shum sante per ty kam etje!!!!!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
TheBest
Moderator
Moderator
avatar

Male
Numri i postimeve : 4519
Age : 30
Location : Deutschland
Job/hobbies : Fraer
Humor : Filmat qesharake
Registration date : 13/11/2007

MesazhTitulli: Re: Nėnės time   26/2/2009, 17:10

t'mira kokan kta poezija Smile
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.albade.com
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: Nėnės time   

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
Nėnės time
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Albade.com :: Arti dhe Kultura :: Poezia :: Poezi Jetėsore-
Kėrce tek: