Albade.com
Pėrshendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma nė faqen tonė, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund tė identifikoheni qė tė merrni pjesė nė
diskutimet dhe temat e shumta tė forumit tonė.

- Nė qoftė se ende nuk keni njė Llogari personale nė forumin tonė, mund ta hapni njė tė tillė duke u Regjistruar
-Regjistrimi ėshtė falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

Me Respekt dhe Kėnaqėsi:
Staffi i Forumit Albania Server Forum

Vizitor tė nderuar dhe tė rrespektuar nėse dėshironi qė pop login tė mos shfaqet klikoni butonin DO NOT DISPLAY AGAIN
Mirė se vini nė forumin "www.Albania.bestgoo.com". Ju dėshirojm argėtim tė kėndshėm, kaloni sa mė mirė nė mesin tonė.

Share | 
 

 Shkodėr; Ndėrroi jetė, ipeshkvi i njohur Zef Simoni

Shko poshtė 
AutoriMesazh
TheBest
Moderator
Moderator
avatar

Male
Numri i postimeve : 4519
Age : 30
Location : Deutschland
Job/hobbies : Fraer
Humor : Filmat qesharake
Registration date : 13/11/2007

MesazhTitulli: Shkodėr; Ndėrroi jetė, ipeshkvi i njohur Zef Simoni   22/2/2009, 17:27

Nė Shkodėr, ndėrroi jetė nė moshėn 80-vjeēare, ipeshkvi dhe studiuesi i njohur Zef Simoni. Ai ishte njėri nga katėr ipeshkvijtė shqiptarė tė periudhės paskomuniste, tė shuguruar nga vetė Papa Gjon Pali i dyte, gjatė vizitės historike nė Shqipėri, nė prill tė ’93-it. Zef Simoni u rendit, mes klerikėve tė shumtė, tė cilėt nė vitet e regjimit komunist, provuan burgjet dhe kampet e internimit. Nderimet e fundit pėr meshtarin katolik, zhvillohen sot, nė sallėn "Kardinal Mikel Koliqi", nė Arqipeshkvinė e Shkodrės, ndėrsa ceremonitė e lamtumirės, mbahen nesėr nė qytetin verior.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.albade.com
 
Shkodėr; Ndėrroi jetė, ipeshkvi i njohur Zef Simoni
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Albade.com :: Shtypi dhe Politika :: Arena Ndėrkombėtare-
Kėrce tek: