Albade.com
Pėrshendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma nė faqen tonė, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund tė identifikoheni qė tė merrni pjesė nė
diskutimet dhe temat e shumta tė forumit tonė.

- Nė qoftė se ende nuk keni njė Llogari personale nė forumin tonė, mund ta hapni njė tė tillė duke u Regjistruar
-Regjistrimi ėshtė falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

Me Respekt dhe Kėnaqėsi:
Staffi i Forumit Albania Server Forum

Vizitor tė nderuar dhe tė rrespektuar nėse dėshironi qė pop login tė mos shfaqet klikoni butonin DO NOT DISPLAY AGAIN
Albade.com


 
PortalPortal  Grupet e AnėtarėveGrupet e Anėtarėve  RegjistrohuRegjistrohu  ForumForum  Lista AnėtarėveLista Anėtarėve  KėrkoKėrko  identifikimiidentifikimi  
Mirė se vini nė forumin "www.Albania.bestgoo.com". Ju dėshirojm argėtim tė kėndshėm, kaloni sa mė mirė nė mesin tonė.

Share | 
 

 Kerkon polakun me emer "patent shoferi"

Shko poshtė 
AutoriMesazh
BoraBardh
Senior Member
Senior Member
avatar

Female
Numri i postimeve : 1399
Age : 31
Location : Kosova
Job/hobbies : ??
Humor : ??
Registration date : 12/12/2007

MesazhTitulli: Kerkon polakun me emer "patent shoferi"   22/2/2009, 02:09

Policia mė nė fund e ka zbuluar fshehtėsinė e njė vozitėsi polak i cili ka bėrė rreth 50 shkelje tė rregullave tė trafikut dhe nuk ėshtė kapur kurrė, pasi qė njė nga policėt e vėrejti se emri i tij do tė thoshte “Patentė Shoferi” nė gjuhėn polake.
Fshehtėsinė e ka zbuluar polici irlandez i cili e dinte sadopak gjuhėn polake.

Ai u ka sqaruar kolegėve se Patentė Shoferi (polonisht: Prawo Jazdy), tė cilėn e kanė shėnuar nga pjesa e kėndit tė djathtė lartė e dokumentit pėr vozitje, nuk ėshtė emri dhe mbiemri i kryesit tė shkeljeve, siē ata ishin tė bindur, por emri i dokumentit i cili i jepet njeriut qė vozit automjet, kanė njoftuar mediat polake.

Qė prej hyrjes sė Polonisė nė mesin e shteteve tė Bashkimit Evropian nė vitin 2004, rreth 200.000 polakė kanė shkuar tė punojnė nė Irlandė, e pasi qė atje punojnė pėrkohėsisht nė ishull, nuk kanė ndėrruar as lejet e vozitjes.

Po tė mos gjendej njė polic irlandez i cili me dėshirė qė tė kryej punėn e tij sa mė mirė ka mėsuar edhe gjuhėn polake, Zoti e di edhe sa shkelje tė trafikut do t’i bėnte misteriozi “Patentė Shoferi” nėpėr Irlandė.

Foto: Ilustrim
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
Kerkon polakun me emer "patent shoferi"
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Albade.com :: Tė ndryshme :: Kuriozitete-
Kėrce tek: