Albade.com
Pėrshendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma nė faqen tonė, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund tė identifikoheni qė tė merrni pjesė nė
diskutimet dhe temat e shumta tė forumit tonė.

- Nė qoftė se ende nuk keni njė Llogari personale nė forumin tonė, mund ta hapni njė tė tillė duke u Regjistruar
-Regjistrimi ėshtė falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

Me Respekt dhe Kėnaqėsi:
Staffi i Forumit Albania Server Forum

Vizitor tė nderuar dhe tė rrespektuar nėse dėshironi qė pop login tė mos shfaqet klikoni butonin DO NOT DISPLAY AGAIN
Albade.com


 
PortalPortal  Grupet e AnėtarėveGrupet e Anėtarėve  RegjistrohuRegjistrohu  ForumForum  Lista AnėtarėveLista Anėtarėve  KėrkoKėrko  identifikimiidentifikimi  
Mirė se vini nė forumin "www.Albania.bestgoo.com". Ju dėshirojm argėtim tė kėndshėm, kaloni sa mė mirė nė mesin tonė.

Share | 
 

 Duhanpirja pasive demton trurin

Shko poshtė 
AutoriMesazh
BoraBardh
Senior Member
Senior Member
avatar

Female
Numri i postimeve : 1399
Age : 31
Location : Kosova
Job/hobbies : ??
Humor : ??
Registration date : 12/12/2007

MesazhTitulli: Duhanpirja pasive demton trurin   22/2/2009, 02:01

Ekspozimi ndaj sasisė sė madhe tė tymit mund tė shtojė rrezikun pėr shfaqjen e demencės, tregon njė studim i publikuar nė revistėn "British Medical Journal".
Shkencėtarėt kanė analizuar mostrat e pėshtymės tė 5.000 vullnetarėve jo-duhanpirės, tė cilėt kishin qenė mė tė vjetėr se 50 vjeēarė.

Rezultatet kanė treguar se pjesėmarrėsit tė cilėt kishin qenė tė ekspozuar ndaj duhanpirjes pasive, ishin tė rrezikuar pėr tė zhvilluar ērregullime mendore, siē ėshtė demenca.

Ekspertėt kanė shtuar se pirja pasive e duhanit ėshtė e lidhur edhe me shfaqjen e sėmundjeve tė zemrės dhe goditjes nė tru.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
Duhanpirja pasive demton trurin
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Albade.com :: Shoqėria :: Shėndeti-
Kėrce tek: