Albade.com
Pėrshendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma nė faqen tonė, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund tė identifikoheni qė tė merrni pjesė nė
diskutimet dhe temat e shumta tė forumit tonė.

- Nė qoftė se ende nuk keni njė Llogari personale nė forumin tonė, mund ta hapni njė tė tillė duke u Regjistruar
-Regjistrimi ėshtė falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

Me Respekt dhe Kėnaqėsi:
Staffi i Forumit Albania Server Forum

Vizitor tė nderuar dhe tė rrespektuar nėse dėshironi qė pop login tė mos shfaqet klikoni butonin DO NOT DISPLAY AGAIN
Albade.com


 
PortalPortal  Grupet e AnėtarėveGrupet e Anėtarėve  RegjistrohuRegjistrohu  ForumForum  Lista AnėtarėveLista Anėtarėve  KėrkoKėrko  identifikimiidentifikimi  
Mirė se vini nė forumin "www.Albania.bestgoo.com". Ju dėshirojm argėtim tė kėndshėm, kaloni sa mė mirė nė mesin tonė.

Share | 
 

 Facebook shkakton kancer!

Shko poshtė 
AutoriMesazh
BoraBardh
Senior Member
Senior Member
avatar

Female
Numri i postimeve : 1399
Age : 31
Location : Kosova
Job/hobbies : ??
Humor : ??
Registration date : 12/12/2007

MesazhTitulli: Facebook shkakton kancer!   22/2/2009, 02:00

Komunikimi me miqtė nė "rrjetet shoqėrore", siē ėshtė Facebook dhe My Space, rrit rrezikun nga kanceri, sėmundjet e zemrės, goditja nė tru dhe demenca, shkruan revista shkencore britanike nga Instituti i Biologjisė.
Dėrgimi i e-maileve, nė vend tė kontaktit tė zakonshėm ‘sy mė sy’, mund tė shkaktojė ndryshime nė sjelle dhe tė dobėsojė sistemin imun, mund tė ērregullojė nivelin e hormoneve, dėmtimin e funksioneve tė arterieve dhe mund tė ndikojė edhe nė shėndetit psikik.

Njė arsye tjetėr e ndikimit negativ tė Facebook dhe My Space nė shėndet, ėshtė se disa hormone, siē ėshtė oksitocina, prodhohen vetėm atėherė kur njerėzit qėndrojnė pranė njėri-tjetrit.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
Facebook shkakton kancer!
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Albade.com :: Shoqėria :: Shėndeti-
Kėrce tek: