Albade.com
Pėrshendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma nė faqen tonė, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund tė identifikoheni qė tė merrni pjesė nė
diskutimet dhe temat e shumta tė forumit tonė.

- Nė qoftė se ende nuk keni njė Llogari personale nė forumin tonė, mund ta hapni njė tė tillė duke u Regjistruar
-Regjistrimi ėshtė falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

Me Respekt dhe Kėnaqėsi:
Staffi i Forumit Albania Server Forum

Vizitor tė nderuar dhe tė rrespektuar nėse dėshironi qė pop login tė mos shfaqet klikoni butonin DO NOT DISPLAY AGAIN
Albade.com


 
PortalPortal  Grupet e AnėtarėveGrupet e Anėtarėve  RegjistrohuRegjistrohu  ForumForum  Lista AnėtarėveLista Anėtarėve  KėrkoKėrko  identifikimiidentifikimi  
Mirė se vini nė forumin "www.Albania.bestgoo.com". Ju dėshirojm argėtim tė kėndshėm, kaloni sa mė mirė nė mesin tonė.

Share | 
 

 Fituesit me te popullarizuar te Oscar-it

Shko poshtė 
AutoriMesazh
BoraBardh
Senior Member
Senior Member
avatar

Female
Numri i postimeve : 1399
Age : 31
Location : Kosova
Job/hobbies : ??
Humor : ??
Registration date : 12/12/2007

MesazhTitulli: Fituesit me te popullarizuar te Oscar-it   22/2/2009, 01:59

Julia Robert, Tom Hanks dhe Angelina Jolie kanė dalė triumfues nė njė sondazh qė kėrkonte fituesit mė tė preferuar tė ēmimit Oskar.
Hanks ka dalė dy herė nė skenė pėr tė marrė dy trofe tė ‘aktorit mė tė mirė’, nė vitin 1993 pėr filmin “Philadelphia” dhe njė vit mė vonė pėr “Forrest Gump”.

Ai mposhti konkurrencėn e Russell Crowe (“Gladiator”) dhe Paul Newman (“The Color of Money”) pėr t’u shpallur fituesi mė i popullarizuar i Oskarit nė kategorinė ‘aktori mė i mirė’.

Morgan Freeman ėshtė mė i votuari nė kategorinė ‘aktori mė i mirė dytėsor’ pėr rolin nė filmin “Million Dollar Baby”, duke mposhtur aktorėt si Sean Connery (“The Untouchables”) dhe George Clooney (“Syriana”).

Roberts, e cila fitoi Oskar pėr filmin “”Erin Brockovich” nė vitin 2000, ishte fituesja mė e favorizuar e ēmimit ‘aktorja mė e mirė’, duke mposhtur Reese Witherspoon (“Walk The Line”) dhe Jodie Foster (“The Accused”).

Jolie u zgjodh si aktorja mė e preferuar e cila kishte fituar nė kategorinė ‘aktorja mė e mirė nė rol dytėsor’ (nė vitin 1999 pėr “Girl, Interrupted”), duke mposhtur konkurrencėn e Renee Zellweger (“Cold Mountain”) dhe Whoopi Goldberg (“Ghost”) nė sondazhin e magazinės Parade.

Filmi “Titanic” (1997) mbetet ‘filmi mė i mirė’ mė i preferuar para “The Godfather” dhe “The Lord of the Rings: The Return of the King”.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
Fituesit me te popullarizuar te Oscar-it
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Albade.com :: Shtypi dhe Politika :: Show Biz-
Kėrce tek: