Albade.com
Pėrshendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma nė faqen tonė, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund tė identifikoheni qė tė merrni pjesė nė
diskutimet dhe temat e shumta tė forumit tonė.

- Nė qoftė se ende nuk keni njė Llogari personale nė forumin tonė, mund ta hapni njė tė tillė duke u Regjistruar
-Regjistrimi ėshtė falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

Me Respekt dhe Kėnaqėsi:
Staffi i Forumit Albania Server Forum

Vizitor tė nderuar dhe tė rrespektuar nėse dėshironi qė pop login tė mos shfaqet klikoni butonin DO NOT DISPLAY AGAIN
Mirė se vini nė forumin "www.Albania.bestgoo.com". Ju dėshirojm argėtim tė kėndshėm, kaloni sa mė mirė nė mesin tonė.

Share | 
 

 The dark Knight arrit shifren 1 Miliard dollare

Shko poshtė 
AutoriMesazh
BoraBardh
Senior Member
Senior Member
avatar

Female
Numri i postimeve : 1399
Age : 31
Location : Kosova
Job/hobbies : ??
Humor : ??
Registration date : 12/12/2007

MesazhTitulli: The dark Knight arrit shifren 1 Miliard dollare   22/2/2009, 01:57

Filmi i ri i Batmanit, “The Dark Knight”, ka fituar mė shumė se njė miliard dollarė nga shfaqja nė kinematė botėrore duke u bėrė filmi i katėrt mė fitimprurės i tė gjitha kohėrave.
Filmi aksion ku luajnė Christian Bale dhe aktori i ndjerė Heath Ledger, pati njė sukses tė jashtėzakonshėm kur u lėshua nė kinema gjatė verės sė kaluar.

Dhe tash filmi ka mbledhur mė shumė se 1 miliardė dollarė nga shfaqjet nė kinema, pėrfshirė 533.1 milionė nga kinematė amerikane dhe rreth 468 milionė nga vendet tjera.

“Titanic” edhe mė tej mbetet filmi mė fitimprurės i tė gjitha kohėrave me 1.84 miliardė dollarė. “The Lord of the Rings: The Return of the King” ėshtė i dyti me 1.12 miliardė dhe “Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest” i treti me 1.07 miliardė dollarė tė fituar.
Aktori i ndjerė Heath Ledger, nė rolin e Jokerit
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
The dark Knight arrit shifren 1 Miliard dollare
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Albade.com :: Shtypi dhe Politika :: Show Biz-
Kėrce tek: