Albade.com
Pėrshendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma nė faqen tonė, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund tė identifikoheni qė tė merrni pjesė nė
diskutimet dhe temat e shumta tė forumit tonė.

- Nė qoftė se ende nuk keni njė Llogari personale nė forumin tonė, mund ta hapni njė tė tillė duke u Regjistruar
-Regjistrimi ėshtė falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

Me Respekt dhe Kėnaqėsi:
Staffi i Forumit Albania Server Forum

Vizitor tė nderuar dhe tė rrespektuar nėse dėshironi qė pop login tė mos shfaqet klikoni butonin DO NOT DISPLAY AGAIN
Albade.com


 
PortalPortal  Grupet e AnėtarėveGrupet e Anėtarėve  RegjistrohuRegjistrohu  ForumForum  Lista AnėtarėveLista Anėtarėve  KėrkoKėrko  identifikimiidentifikimi  
Mirė se vini nė forumin "www.Albania.bestgoo.com". Ju dėshirojm argėtim tė kėndshėm, kaloni sa mė mirė nė mesin tonė.

Share | 
 

 Shfaqje e pazakontė nė Athinė

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Leonita
Administrator
Administrator
avatar

Female
Numri i postimeve : 2988
Location : United Kingdom
Registration date : 30/03/2008

MesazhTitulli: Shfaqje e pazakontė nė Athinė   20/2/2009, 01:02

Shfaqje e pazakontė nė Athinė


Dhjetėra burra dhe gra lakuriq me forma abstrakte tė ngjyrosur nėpėr trup ekzekutojnė lėvizje koreografike nė shpatet e Akropolit tė Athinės. Kjo nė realitet ėshtė pjesė e njė forme tė re tė artit qė quhet Fuzionizėm. Atė qė po e shikoni ėshtė vepėr e artistit zviceran, Dejv. Ai i bashkoi shkathtėsitė e vallėzimit tė dhjetė vullnetarėve dhe tė pasionit tė tij artistik qė tė punojė dy portrete – tė papės Benedikti XVI-tė dhe tė presidentit amerikan, Barak Obama.
"Mė duhet qė tė fillojė mė shumė ditė mė parė qė tė mendojė se si do ta zbatojė veprėn artistike, kjo vėrtetė ėshtė njė detyrė e vėshtirė, kurse edhe me vizatim fillova nė mėngjes nė orėn tetė dhe deri mė tash, pas dhjetė orėve, arritėm ta pėrfundojmė.", thotė artisti Dejv.
Dejv i zgjodhi pikėrisht Papėn dhe Obamėn pasi, sipas tij, ato janė figura universale tė dallueshme. Performanca ėshtė pjesė e projektit "Maratona artistike" qė ka njė traditė 42 vjecare. Nė tė marrin pjesė shumė artistė tė cilėt udhėtojnė nėpėr shumė vende pėr t'i detyruar njerėzit qė tė mendojnė pėr ēėshtjet aktuale nė botė.

_________________
The man can do, or the man can't do...!

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
Shfaqje e pazakontė nė Athinė
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Albade.com :: Tė ndryshme :: Kuriozitete-
Kėrce tek: