Albade.com
Pėrshendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma nė faqen tonė, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund tė identifikoheni qė tė merrni pjesė nė
diskutimet dhe temat e shumta tė forumit tonė.

- Nė qoftė se ende nuk keni njė Llogari personale nė forumin tonė, mund ta hapni njė tė tillė duke u Regjistruar
-Regjistrimi ėshtė falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

Me Respekt dhe Kėnaqėsi:
Staffi i Forumit Albania Server Forum

Vizitor tė nderuar dhe tė rrespektuar nėse dėshironi qė pop login tė mos shfaqet klikoni butonin DO NOT DISPLAY AGAIN
Albade.com


 
PortalPortal  Grupet e AnėtarėveGrupet e Anėtarėve  RegjistrohuRegjistrohu  ForumForum  Lista AnėtarėveLista Anėtarėve  KėrkoKėrko  identifikimiidentifikimi  
Mirė se vini nė forumin "www.Albania.bestgoo.com". Ju dėshirojm argėtim tė kėndshėm, kaloni sa mė mirė nė mesin tonė.

Share | 
 

 Karnaval pėr kafshėt shtėpiake

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Leonita
Administrator
Administrator
avatar

Female
Numri i postimeve : 2988
Location : United Kingdom
Registration date : 30/03/2008

MesazhTitulli: Karnaval pėr kafshėt shtėpiake   20/2/2009, 00:58

Karnaval pėr kafshėt shtėpiake


Plazhi i famėshm Kopakabana nė Rio de Zhaneiro kėtė fundjavė shėrbeu si njė vend ku njerėzit shprehnin dashurinė ndaj kafshėve. Nė prag tė karnavaleve tė famshme tė Brazilit atje u mbajtėn karnavalet pėr kafshėt shtėpiake. Ato ishin shndėrruar nė engjėj, djaj, lakuriq nate, garues, madje kishte dhe ndonjė shtrigė.
“Kjo ėshtė njė mėnyrė e mirė pėr tė shfaqur raportet e mira mes kafshėve dhe njerėzve dhe tė tregohet dashuri, pėrkushtim, kujdes dhe respekt pėr ta”, thotė Luis Karlos Negrini, banor i Rios.
“Ajo ėshtė pjesė e familjes sime quhet Luna, e kam si vajzė . I respektoj shumė njerėzit qė sillen mirė me kafshėt” thotė Felipe Fereira, njė banorė tjetėr i Rios.
Karnavalet e kafshėve dhe pronarėve tashmė janė bėrė tradicionale dhe zhvillohen prej 7 vitesh me radhė. Karnavelet e njohura tė Rios fillojnė 22 shkurt.

_________________
The man can do, or the man can't do...!

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
Karnaval pėr kafshėt shtėpiake
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Albade.com :: Tė ndryshme :: Kuriozitete-
Kėrce tek: