Albade.com
Pėrshendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma nė faqen tonė, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund tė identifikoheni qė tė merrni pjesė nė
diskutimet dhe temat e shumta tė forumit tonė.

- Nė qoftė se ende nuk keni njė Llogari personale nė forumin tonė, mund ta hapni njė tė tillė duke u Regjistruar
-Regjistrimi ėshtė falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

Me Respekt dhe Kėnaqėsi:
Staffi i Forumit Albania Server Forum

Vizitor tė nderuar dhe tė rrespektuar nėse dėshironi qė pop login tė mos shfaqet klikoni butonin DO NOT DISPLAY AGAIN
Albade.com


 
PortalPortal  Grupet e AnėtarėveGrupet e Anėtarėve  RegjistrohuRegjistrohu  ForumForum  Lista AnėtarėveLista Anėtarėve  KėrkoKėrko  identifikimiidentifikimi  
Mirė se vini nė forumin "www.Albania.bestgoo.com". Ju dėshirojm argėtim tė kėndshėm, kaloni sa mė mirė nė mesin tonė.

Share | 
 

 Sfilatė pėr gratė e sėmura nga zemra

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Leonita
Administrator
Administrator
avatar

Female
Numri i postimeve : 2988
Location : United Kingdom
Registration date : 30/03/2008

MesazhTitulli: Sfilatė pėr gratė e sėmura nga zemra   20/2/2009, 00:54

Sfilatė pėr gratė e sėmura nga zemraShumė yje kinematografike nė Nju Jork, gjetėn mėnyrė qė dore pėr dore me dizajnuesit e njohur, tė gėrshetojnė tė bukurėn me humanen. Ata morėn pjesė nė njė sfilatė mode speciale dedikuar pėr gratė qė janė tė sėmura nga sėmundjet kardiake, qė, njėherė janė edhe armiku mė i madh i tyre.
"Pėr mua personalisht, dobia ėshtė nė atė qė kuptova se sėmundjet e zemrės janė armiku mė i madh i grave. Gratė mė shumė vdesin nga kėto sėmundje se sa nga kanceri.
Mendoj se ėshtė me rėndėsi porosia pėr opinionin se ēdo gruaje i kanoset rreziku dhe duhet tė kujdesemi pėr shėndetin tonė, por edhe ne mund tė bėjmė diē pėr mbrojtur shėndetin", tha aktorja Dejzi Fuentesm.
"Ajo qė ėshtė me rėndėsi ėshtė qė t'i porosis gratė qė tė argėtohen tani dhe kėtu. Keni miq qė ju pėrkrahin, mundet qė do tė keni edhe ndonjė qė do t'ua zė pėr tė madhe, por me rėndėsi ėshtė qė bukur ta kaloni kohėn", thotė aktorja Vivica A. Foks.
Pjesėmarrėset kishin qėndrime tė kundėrta rreth mėnyrės sė tė jetuarit, ato dallonin edhe pėr nga mosha, pamja dhe popullariteti, por tė gjitha ishin tė veshura me fustane ngjyrė kuqe dhe unikate tė qepura nga dizajnues si Karolina Herera, Dona Karan apo Nikol Miler.
Sfilata e sivjetme e quajtur " e vėrteta e zemrės" ėshtė e mirėseardhur pėr gratė qė vuajnė nga sėmundjet kardiake qė tė marrin masa pėentive. Sipas tė dhėnave tė Institutit amerikan pėr sėmundje kardiake, ēdo e katėrta grua vdes nga vuajtjet nga zemra.
Nga Instituti kėshillojnė gratė qė rregullisht tė bėjnė ushtrime, tė konsumojnė ushqim tė shėndetshėm, tė bėjnė kontrolle tė rregullta tė yndyrės dhe sheqerit nė gjak si dhe tė masin tensionin e gjatur, gjithsesi nuk duhet tė pinė duhan.
Fustanet nga kjo sfilatė do tė shiten nė ankand, ndėrsa mjetet e grumbulluara do tė jenė tė dedikuara nė ndihmė ndaj luftės kundėr sėmundjeve kardiake tek gratė.

_________________
The man can do, or the man can't do...!

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
Sfilatė pėr gratė e sėmura nga zemra
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Albade.com :: Tė ndryshme :: Kuriozitete-
Kėrce tek: