Albade.com
Pėrshendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma nė faqen tonė, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund tė identifikoheni qė tė merrni pjesė nė
diskutimet dhe temat e shumta tė forumit tonė.

- Nė qoftė se ende nuk keni njė Llogari personale nė forumin tonė, mund ta hapni njė tė tillė duke u Regjistruar
-Regjistrimi ėshtė falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

Me Respekt dhe Kėnaqėsi:
Staffi i Forumit Albania Server Forum

Vizitor tė nderuar dhe tė rrespektuar nėse dėshironi qė pop login tė mos shfaqet klikoni butonin DO NOT DISPLAY AGAIN
Albade.com


 
PortalPortal  Grupet e AnėtarėveGrupet e Anėtarėve  RegjistrohuRegjistrohu  ForumForum  Lista AnėtarėveLista Anėtarėve  KėrkoKėrko  identifikimiidentifikimi  
Mirė se vini nė forumin "www.Albania.bestgoo.com". Ju dėshirojm argėtim tė kėndshėm, kaloni sa mė mirė nė mesin tonė.

Share | 
 

 Vozitėsja pėr pak nuk mbytė instruktorin

Shko poshtė 
AutoriMesazh
BoraBardh
Senior Member
Senior Member
avatar

Female
Numri i postimeve : 1399
Age : 31
Location : Kosova
Job/hobbies : ??
Humor : ??
Registration date : 12/12/2007

MesazhTitulli: Vozitėsja pėr pak nuk mbytė instruktorin   19/2/2009, 22:37

Instruktori 35-vjeēar Andrew Carmichael ka testuar vozitjen e Lisa Connollyt e cila duke frenuar me shpejtėsi gati sa nuk ka shkaktuar aksident trafiku. Andrew ka pėsuar lėndime tė qafės.
Britanikja Connolly e ka kaluar testin e vozitjes nė muajin dhjetor tė vitit 2006 nė Edinburgh.

Ajo ka gabuar 14 herė, pesė herė seriozisht dhe njė herė jashtėzakonisht me rrezik. Ka frenuar me kėmbė tė majtė, edhe pse ia kishte tėrhequr vėmendjen disa herė.

Duke parė automjetin e Ndihmės sė Parė nė retrovizor, Lisa ėshtė tronditur dhe sėrish ka frenuar pėrnjėherėsh derisa po voziste me shpejtėsi prej 15 kilometrash nė orė.

Carmichael nga dridhjet e ka lėnduar qafėn. Ai ėshtė ankuar nė gjyq se gjatė 12 viteve tė karrierės sė tij kurrė mė parė nuk kishte pasur nxėnėse mė tė keqe se ajo.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
Vozitėsja pėr pak nuk mbytė instruktorin
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Albade.com :: Tė ndryshme :: Kuriozitete-
Kėrce tek: