Albade.com
Pėrshendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma nė faqen tonė, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund tė identifikoheni qė tė merrni pjesė nė
diskutimet dhe temat e shumta tė forumit tonė.

- Nė qoftė se ende nuk keni njė Llogari personale nė forumin tonė, mund ta hapni njė tė tillė duke u Regjistruar
-Regjistrimi ėshtė falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

Me Respekt dhe Kėnaqėsi:
Staffi i Forumit Albania Server Forum

Vizitor tė nderuar dhe tė rrespektuar nėse dėshironi qė pop login tė mos shfaqet klikoni butonin DO NOT DISPLAY AGAIN
Albade.com


 
PortalPortal  Grupet e AnėtarėveGrupet e Anėtarėve  RegjistrohuRegjistrohu  ForumForum  Lista AnėtarėveLista Anėtarėve  KėrkoKėrko  identifikimiidentifikimi  
Mirė se vini nė forumin "www.Albania.bestgoo.com". Ju dėshirojm argėtim tė kėndshėm, kaloni sa mė mirė nė mesin tonė.

Share | 
 

 Bono e Bob Geldof ndihmojnė nė thellimin e varfėrisė nė Afri

Shko poshtė 
AutoriMesazh
AdmiraL
Webmaster
Webmaster
avatar

Male
Numri i postimeve : 1911
Age : 98
Location : World
Job/hobbies : Basketball
Humor : Mr Bean
Registration date : 13/11/2007

MesazhTitulli: Bono e Bob Geldof ndihmojnė nė thellimin e varfėrisė nė Afri   23/11/2007, 18:36

Frontmeni i bendit tė njohur irlandez, Bono dhe Bob Geldof, janė akuzuar pėr pėrkeqėsimin e problemeve nė Afrikė me fushatat e tyre si, Live 8 dhe Live Aid.
Kryesuesi i organizatės joqeveritare “African Aid Action” Jobs Selasie ka thėnė qė fushatat e kanė pėrkeqėsuar korrupsionin dhe varshmėrinė nė shumė vende tė kontinentit afrikan.
Ai ka theksuar faktin qė prej fushatės fillestare, Band Aid, numri i afrikanėve qė jetojnė me ndihma ėshtė rritur pėr 500%.
Gjithashtu, qeveritė afrikane tani varen nga 70% e buxheteve vjetore prej ndihmės sė jashtme derisa, mė herėt, ata janė varur vetėm nė 20%.
Selasie beson qė shumica e problemeve janė duke u shkaktuar nga obsesioni perėndimor me korrektėsinė politike.
"Ndihma ka dėshtuar pėr shkak tė njerėzve qė bėjnė fushata, organizatave bamirėse dhe qeverive qė nuk e kanė plan tė duhur dhe kanė pėrjashtuar organizatat afrikane nga pjesėmarrje nė zgjidhje”, ka thėnė ai.Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://AdmiralhackeR.hi5.com
 
Bono e Bob Geldof ndihmojnė nė thellimin e varfėrisė nė Afri
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Albade.com :: Zona Administrative :: Tema tė kaluara-
Kėrce tek: