Albade.com
Pėrshendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma nė faqen tonė, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund tė identifikoheni qė tė merrni pjesė nė
diskutimet dhe temat e shumta tė forumit tonė.

- Nė qoftė se ende nuk keni njė Llogari personale nė forumin tonė, mund ta hapni njė tė tillė duke u Regjistruar
-Regjistrimi ėshtė falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

Me Respekt dhe Kėnaqėsi:
Staffi i Forumit Albania Server Forum

Vizitor tė nderuar dhe tė rrespektuar nėse dėshironi qė pop login tė mos shfaqet klikoni butonin DO NOT DISPLAY AGAIN
Albade.com


 
PortalPortal  Grupet e AnėtarėveGrupet e Anėtarėve  RegjistrohuRegjistrohu  ForumForum  Lista AnėtarėveLista Anėtarėve  KėrkoKėrko  identifikimiidentifikimi  
Mirė se vini nė forumin "www.Albania.bestgoo.com". Ju dėshirojm argėtim tė kėndshėm, kaloni sa mė mirė nė mesin tonė.

Share | 
 

 Ushtrimet ndihmojnė tek artriti reumatik

Shko poshtė 
AutoriMesazh
BoraBardh
Senior Member
Senior Member
avatar

Female
Numri i postimeve : 1399
Age : 31
Location : Kosova
Job/hobbies : ??
Humor : ??
Registration date : 12/12/2007

MesazhTitulli: Ushtrimet ndihmojnė tek artriti reumatik   19/2/2009, 22:33

Kur nyjet tuaja janė tё shtangura dhe me dhimbje, ushtrimet mbase mund tė jenė gjėja e fundit qё ju bie nė mend.
Por, kur vuani nga artrit reumatik, ushtrimet e rregullta janё njė nga gjėrat mė tė mira qё mund tė bėni pėr t'u kujdesur pėr veten tuaj dhe nyjet tuaja.

Ja pse janė kaq tё rėndėsishme ushtrimet:

- Njerėzit tė cilėt ushtrojnė jetojnė mė gjatė, me ose pa artrit reumatik.
- Ushtrimet e rregullta vėrtetė mund tė zvogėlojė dhimbjet e pėrgjithshme nga artriti reumatik.
- Ushtrimet mund t’i mbajnё eshtra tuaja tė forta. Dobёsimi i eshtrave mund tė jetė njė problem nё rastin e artritit reumatik. Ushtrimet ndihmojnё eshtrat tё ruajnė fortёsinė e vet.
- Ushtrimet ruajnė edhe fortёsinё e muskujve.
- Ushtrimet e rregullta pėrmirėsojnė aftėsitė tuaja funksionale dhe ju lejojnё tė bėni mė shumė pėr veten tuaj.
- Njerėzit me artrit reumatik tė cilėt ushtrojnė, ndjehen mė tė mirė dhe janė mė tё aftё tė pėrballen me probleme.

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
Ushtrimet ndihmojnė tek artriti reumatik
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Albade.com :: Shoqėria :: Shėndeti-
Kėrce tek: