Albade.com
Pėrshendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma nė faqen tonė, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund tė identifikoheni qė tė merrni pjesė nė
diskutimet dhe temat e shumta tė forumit tonė.

- Nė qoftė se ende nuk keni njė Llogari personale nė forumin tonė, mund ta hapni njė tė tillė duke u Regjistruar
-Regjistrimi ėshtė falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

Me Respekt dhe Kėnaqėsi:
Staffi i Forumit Albania Server Forum

Vizitor tė nderuar dhe tė rrespektuar nėse dėshironi qė pop login tė mos shfaqet klikoni butonin DO NOT DISPLAY AGAIN
Albade.com


 
PortalPortal  Grupet e AnėtarėveGrupet e Anėtarėve  RegjistrohuRegjistrohu  ForumForum  Lista AnėtarėveLista Anėtarėve  KėrkoKėrko  identifikimiidentifikimi  
Mirė se vini nė forumin "www.Albania.bestgoo.com". Ju dėshirojm argėtim tė kėndshėm, kaloni sa mė mirė nė mesin tonė.

Share | 
 

 Modeli i ri kėpucėsh, “Bye-bye Bush”

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Leonita
Administrator
Administrator
avatar

Female
Numri i postimeve : 2988
Location : United Kingdom
Registration date : 30/03/2008

MesazhTitulli: Modeli i ri kėpucėsh, “Bye-bye Bush”   19/2/2009, 18:17

Modeli i ri kėpucėsh, “Bye-bye Bush”

Nė kushte tė krizės globale ekonomike, njė prodhues turk i kėpucėve nuk mund tė arrijė qė t`i plotėsojė porositė qė i mbėrrijnė nga tė gjitha anėt e botės, shkruan sot “Guardian”-i i Londrės.
Ramazan Bajdan, pronar i fabrikės pėr prodhimin e kėpucėve nė Stamboll, e cila mban emrin e tij, ka punėsuar 100 persona tė rinj, pėr tė prodhuar mbi 300.000 palė kėpucė tė zeza prej lėkure, qė mė sė shumti kėrkohen nė Amerikė, Britani dhe vendet fqinje.
Modeli 271, siē thirreshin deri tani kėpucėt, sė shpejti do tė mund tė quheshin “Byej-bye Bush”. Bėhet fjalė pėr model tė kėpucėve, tė cilat gazetari irakian Muntazar all Zaidi ia hodhi kryetarit amerikan Xhorxh Bush, para do kohė nė njė konferencėn pėr gazetarė nė Bagdad.
Disa prej kėpucėve tė prodhuara nė fabrikėn Ramazan Bajdan do tė mund tė pėrfundojnė edhe te gazetari All Zaidi, pasi qė federata irakiane e prodhuesve tė kėpucėve i ofroi gazetarit dhe familjes sė tij qė t`i furnizojė me kėpucė deri sa tė jenė gjallė.

_________________
The man can do, or the man can't do...!

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
Modeli i ri kėpucėsh, “Bye-bye Bush”
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Albade.com :: Tė ndryshme :: Kuriozitete-
Kėrce tek: