Albade.com
Pėrshendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma nė faqen tonė, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund tė identifikoheni qė tė merrni pjesė nė
diskutimet dhe temat e shumta tė forumit tonė.

- Nė qoftė se ende nuk keni njė Llogari personale nė forumin tonė, mund ta hapni njė tė tillė duke u Regjistruar
-Regjistrimi ėshtė falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

Me Respekt dhe Kėnaqėsi:
Staffi i Forumit Albania Server Forum

Vizitor tė nderuar dhe tė rrespektuar nėse dėshironi qė pop login tė mos shfaqet klikoni butonin DO NOT DISPLAY AGAIN
Albade.com


 
PortalPortal  Grupet e AnėtarėveGrupet e Anėtarėve  RegjistrohuRegjistrohu  ForumForum  Lista AnėtarėveLista Anėtarėve  KėrkoKėrko  identifikimiidentifikimi  
Mirė se vini nė forumin "www.Albania.bestgoo.com". Ju dėshirojm argėtim tė kėndshėm, kaloni sa mė mirė nė mesin tonė.

Share | 
 

 Njė patate nė Liban peshon plot 11,3 kilogram

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Leonita
Administrator
Administrator
avatar

Female
Numri i postimeve : 2988
Location : United Kingdom
Registration date : 30/03/2008

MesazhTitulli: Njė patate nė Liban peshon plot 11,3 kilogram   19/2/2009, 16:30

Njė patate nė Liban peshon plot 11,3 kilogram

Nuk dihet ende nėse mund tė llogaritet si njė rekord zyrtar, por nė Liban ėshtė gjetur njė patate qė peshon plot .3 kg.
Fermeri Khalil Semhat nuk u ka besuar syve kur ka nxjerrė nga toka pataten gjigande, qė edhe pse merrej me vite tė tėrra me bujqėsi, njė patate kaq tė madhe nuk kishte parė asnjėherė nė jetėn e tij.
Tani ai shpreson qė sė paku tė futet nė librin e rekordeve Guinness. Lajmi ėshtė bėrė i ditur nga BBC, dhe mė pas ėshtė shpėrndarė nė gjithė botėn, ndėrkohė qė fotoja ka shėtitur nėpėr faqe tė ndryshme tė internetit.
“Nuk kam pėrdorur asnjė preparat kimik qė mund tė shkaktonte njė rritje kaq tė madhe tė patates”- ka thėnė ai pėr AFP-nė. Ai ka treguar se ka punuar tokėn qė nė fėmijėri, dhe se kjo ėshtė hera e parė qė shikon njė patate tė tillė.

_________________
The man can do, or the man can't do...!

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
Njė patate nė Liban peshon plot 11,3 kilogram
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Albade.com :: Tė ndryshme :: Kuriozitete-
Kėrce tek: