Albade.com
Pėrshendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma nė faqen tonė, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund tė identifikoheni qė tė merrni pjesė nė
diskutimet dhe temat e shumta tė forumit tonė.

- Nė qoftė se ende nuk keni njė Llogari personale nė forumin tonė, mund ta hapni njė tė tillė duke u Regjistruar
-Regjistrimi ėshtė falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

Me Respekt dhe Kėnaqėsi:
Staffi i Forumit Albania Server Forum

Vizitor tė nderuar dhe tė rrespektuar nėse dėshironi qė pop login tė mos shfaqet klikoni butonin DO NOT DISPLAY AGAIN
Albade.com


 
PortalPortal  Grupet e AnėtarėveGrupet e Anėtarėve  RegjistrohuRegjistrohu  ForumForum  Lista AnėtarėveLista Anėtarėve  KėrkoKėrko  identifikimiidentifikimi  
Mirė se vini nė forumin "www.Albania.bestgoo.com". Ju dėshirojm argėtim tė kėndshėm, kaloni sa mė mirė nė mesin tonė.

Share | 
 

 Vitamina pėr dėgjim tė mirė

Shko poshtė 
AutoriMesazh
BoraBardh
Senior Member
Senior Member
avatar

Female
Numri i postimeve : 1399
Age : 31
Location : Kosova
Job/hobbies : ??
Humor : ??
Registration date : 12/12/2007

MesazhTitulli: Vitamina pėr dėgjim tė mirė   18/2/2009, 19:52

Studimet e reja sugjerojnė se preparatet e vitaminave dhe mineraleve mund ta pengojnė humbjen e dėgjimit, gjė qė i ka nxitur shkencėtarėt pėr tė zhvilluar barna tė reja, tė cilat do tė pengojnė humbjen e dėgjimit tė shkaktuar nga zhurma, si edhe humbjen e dėgjimit me kalimin e moshės.
Dy studime tė realizuara te kafshėt laboratorike kanė treguar se dhėnia shtesė e vitaminave dhe mineraleve nuk lejon humbjen e dėgjimit, kėshtu shkencėtarėt janė afruar njė hap mė shumė drejt prodhimit tė tabletave tė reja, tė cilat do tė ishin tė efektshme nė mbrojtjen nga humbja e dėgjimit.

Preparatet tė cilat janė pėrdorur nė studime, janė pėrbėrė nga antioksiduesit- beta karoteni dhe vitaminat C dhe E, si edhe minerali i magnezit.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
Vitamina pėr dėgjim tė mirė
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Albade.com :: Shoqėria :: Shėndeti-
Kėrce tek: