Albade.com
Pėrshendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma nė faqen tonė, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund tė identifikoheni qė tė merrni pjesė nė
diskutimet dhe temat e shumta tė forumit tonė.

- Nė qoftė se ende nuk keni njė Llogari personale nė forumin tonė, mund ta hapni njė tė tillė duke u Regjistruar
-Regjistrimi ėshtė falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

Me Respekt dhe Kėnaqėsi:
Staffi i Forumit Albania Server Forum

Vizitor tė nderuar dhe tė rrespektuar nėse dėshironi qė pop login tė mos shfaqet klikoni butonin DO NOT DISPLAY AGAIN
Albade.com


 
PortalPortal  Grupet e AnėtarėveGrupet e Anėtarėve  RegjistrohuRegjistrohu  ForumForum  Lista AnėtarėveLista Anėtarėve  KėrkoKėrko  identifikimiidentifikimi  
Mirė se vini nė forumin "www.Albania.bestgoo.com". Ju dėshirojm argėtim tė kėndshėm, kaloni sa mė mirė nė mesin tonė.

Share | 
 

 Kafe pėr shėndetin e femrave

Shko poshtė 
AutoriMesazh
BoraBardh
Senior Member
Senior Member
avatar

Female
Numri i postimeve : 1399
Age : 31
Location : Kosova
Job/hobbies : ??
Humor : ??
Registration date : 12/12/2007

MesazhTitulli: Kafe pėr shėndetin e femrave   18/2/2009, 19:51

Konsumimi i rregullt i kafesė zvogėlon e rrezikun e goditjes nė tru te femrat, pohon studimi i ri.
Duke filluar nga viti 1980 deri nė vitin 2004, ēdo dy vite, shkencėtarėt kanė grumbulluar dhe analizuar tė dhėnat pėr gjendjen shėndetėsore dhe shprehitė ushqyese tė mė shumė se 83.000 femrave.

Rezultatet kanė treguar se femrat tė cilat brenda ditės pinė katėr ose mė shumė filxhanė kafe, janė pėr 20% mė pak tė rrezikuara qė tė pėsojnė goditje nė tru, nė krahasim me fermat tė cilat pinė vetėm njė filxhan kafe nė muaj.

Veprimi pozitiv i kafesė ėshtė vėrejtur te femrat tė cilat nuk e pinin duhan. Ndėrsa pėrveē duhanit, edhe shtypja e lartė e gjakut dhe niveli i lartė i kolesterolit zvogėlojnė ndikimin dobiprurės tė kafesė.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
Kafe pėr shėndetin e femrave
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Albade.com :: Shoqėria :: Shėndeti-
Kėrce tek: