Albade.com
Pėrshendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma nė faqen tonė, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund tė identifikoheni qė tė merrni pjesė nė
diskutimet dhe temat e shumta tė forumit tonė.

- Nė qoftė se ende nuk keni njė Llogari personale nė forumin tonė, mund ta hapni njė tė tillė duke u Regjistruar
-Regjistrimi ėshtė falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

Me Respekt dhe Kėnaqėsi:
Staffi i Forumit Albania Server Forum

Vizitor tė nderuar dhe tė rrespektuar nėse dėshironi qė pop login tė mos shfaqet klikoni butonin DO NOT DISPLAY AGAIN
Albade.com


 
PortalPortal  Grupet e AnėtarėveGrupet e Anėtarėve  RegjistrohuRegjistrohu  ForumForum  Lista AnėtarėveLista Anėtarėve  KėrkoKėrko  identifikimiidentifikimi  
Mirė se vini nė forumin "www.Albania.bestgoo.com". Ju dėshirojm argėtim tė kėndshėm, kaloni sa mė mirė nė mesin tonė.

Share | 
 

 Kanceri i gjirit mė i rrezikshėm te shtatzėnat

Shko poshtė 
AutoriMesazh
BoraBardh
Senior Member
Senior Member
avatar

Female
Numri i postimeve : 1399
Age : 31
Location : Kosova
Job/hobbies : ??
Humor : ??
Registration date : 12/12/2007

MesazhTitulli: Kanceri i gjirit mė i rrezikshėm te shtatzėnat   18/2/2009, 19:50

Zhvillimi dhe ecuria e kancerit tė gjirit ėshtė e ngjashme te femrat qė vuajnė nga kjo sėmundje, pavarėsisht nėse ato sėmuren gjatė shtatzėnisė, ose nė ndonjė periudhė tjetėr jetėsore.
Megjithatė, ekziston dallim nė kohėn e diagnostikimit dhe fillimit tė mjekimit. Te shtatzėnat, zakonisht vendosja e diagnozės vonohet, ndėrsa si rrjedhim i kėsaj edhe fillimi me terapi ėshtė mė i vonshėm.

Pėr kėtė arsye, kanceri i gjirit qė zhvillohet te femrat nė shtatzėni paraqet rrezik shumė mė tė madh, kur kihet parasysh se te kanceri ka rėndėsi tė madhe koha e diagnostikimit dhe fillimi sa mė parė me terapi.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
Kanceri i gjirit mė i rrezikshėm te shtatzėnat
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Albade.com :: Shoqėria :: Shėndeti-
Kėrce tek: