Albade.com
Pėrshendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma nė faqen tonė, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund tė identifikoheni qė tė merrni pjesė nė
diskutimet dhe temat e shumta tė forumit tonė.

- Nė qoftė se ende nuk keni njė Llogari personale nė forumin tonė, mund ta hapni njė tė tillė duke u Regjistruar
-Regjistrimi ėshtė falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

Me Respekt dhe Kėnaqėsi:
Staffi i Forumit Albania Server Forum

Vizitor tė nderuar dhe tė rrespektuar nėse dėshironi qė pop login tė mos shfaqet klikoni butonin DO NOT DISPLAY AGAIN
Albade.com


 
PortalPortal  Grupet e AnėtarėveGrupet e Anėtarėve  RegjistrohuRegjistrohu  ForumForum  Lista AnėtarėveLista Anėtarėve  KėrkoKėrko  identifikimiidentifikimi  
Mirė se vini nė forumin "www.Albania.bestgoo.com". Ju dėshirojm argėtim tė kėndshėm, kaloni sa mė mirė nė mesin tonė.

Share | 
 

 Hajni i DVD-sė kthehet pėr dirigjuesin

Shko poshtė 
AutoriMesazh
BoraBardh
Senior Member
Senior Member
avatar

Female
Numri i postimeve : 1399
Age : 31
Location : Kosova
Job/hobbies : ??
Humor : ??
Registration date : 12/12/2007

MesazhTitulli: Hajni i DVD-sė kthehet pėr dirigjuesin   18/2/2009, 19:47

Njė hajn i cili vodhi njė DVD player nė Kinė ėshtė arrestuar, pasi qė ėshtė kthyer nė vendin e krimit pėr tė marrė edhe dirigjuesin e pajisjes.
Por hajni ėshtė lėnė i lirė, pasi qė zyrtarėt policorė pėrcaktuan se DVD-ja prej 100 eurosh nuk aq e vlefshme sa qė ai tė ndiqet penalisht.

25-vjeēari Song nga qyteti Chengdu, sė pari hyri me dhunė nė shtėpi nė muajin dhjetor tė vitit tė kaluar. Mė pas ai e kuptoi se kishte harruar tė merrte edhe dirigjuesin prandaj shkoi sėrish nė tė njėjtėn ndėrtesė njė muaj mė vonė.

Por kėsaj radhe ai e gjeti pronarin, Dai, duke shikuar televizionin nė dhomėn e tij tė ndejės, raporton gazeta lokale”Chengdu Business Daily”.

Nėn presionin e pronarit Dai, Song pranoi se ai ishte pėrgjegjės pėr vjedhjen e mėhershme dhe Dai e dėrgoi atė nė polici pėr tė raportuar krimin.

Por, pėr ēudinė e Dait, policia ka thėnė se DVD-ja me vlerė prej 100 eurosh nuk ishte e mjaftueshme pėr tė ndjekur penalisht Songun dhe ai u la i lirė.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
Hajni i DVD-sė kthehet pėr dirigjuesin
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Albade.com :: Tė ndryshme :: Kuriozitete-
Kėrce tek: