Albade.com
Pėrshendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma nė faqen tonė, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund tė identifikoheni qė tė merrni pjesė nė
diskutimet dhe temat e shumta tė forumit tonė.

- Nė qoftė se ende nuk keni njė Llogari personale nė forumin tonė, mund ta hapni njė tė tillė duke u Regjistruar
-Regjistrimi ėshtė falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

Me Respekt dhe Kėnaqėsi:
Staffi i Forumit Albania Server Forum

Vizitor tė nderuar dhe tė rrespektuar nėse dėshironi qė pop login tė mos shfaqet klikoni butonin DO NOT DISPLAY AGAIN
Albade.com


 
PortalPortal  Grupet e AnėtarėveGrupet e Anėtarėve  RegjistrohuRegjistrohu  ForumForum  Lista AnėtarėveLista Anėtarėve  KėrkoKėrko  identifikimiidentifikimi  
Mirė se vini nė forumin "www.Albania.bestgoo.com". Ju dėshirojm argėtim tė kėndshėm, kaloni sa mė mirė nė mesin tonė.

Share | 
 

 Njė profesor lokalizon vendndodhjen e Bin Ladenit

Shko poshtė 
AutoriMesazh
BoraBardh
Senior Member
Senior Member
avatar

Female
Numri i postimeve : 1399
Age : 31
Location : Kosova
Job/hobbies : ??
Humor : ??
Registration date : 12/12/2007

MesazhTitulli: Njė profesor lokalizon vendndodhjen e Bin Ladenit   18/2/2009, 19:45

Njė profesor i gjeografisė nė Kaliforni njofton se ka lokalizuar tre shtėpi nė Pakistan ku mund tė fshihet Osama bin Ladeni.
“Daily Telegraph” njofton se Thomas Gillespie, nga Universiteti i Kalifornisė nė Los Angeles pėrdor teknologji pėr kėrkimin e llojeve tė kafshėve tė rrezikuara pėr zhdukje.

Tani ai pohon se duke pėrdorur rrugėt dhe mėnyrat se si llojet e kafshėve shpėrndahen do tė mund tė zbulohet edhe vendndodhja e terroristit mė tė kėrkuar nė botė, i cili sipas Gillespie gjendet nė njė qytet nė Pakistanin veriperėndimor.

“Besojmė se puna jonė paraqet arritjen e parė shkencore me tė cilėn do tė mund ta zbulojmė vendin ku ai qėndron aktualisht”, thotė Gillespie.

Modelet matematikore tė cilat profesori i pėrdor pėr zbulimin e shpėrndarjes sė kafshėve, llogarisin se Bin Laden mund tė gjendet afėr vendit ku ėshtė parė herėn e fundit.

Po ashtu aty llogaritet edhe nevoja pėr rrymė (pasi Bin Laden ėshtė nė dializė), mure tė mėdha, dhoma tė gjėra, truproja, drunj pėr t’u fshehur etj. Dhe duke llogaritur tė gjitha kėto, profesor Gillespie tashmė ka shėnjestruar tri shtėpi nė Pakistan ku mund tė fshihet Bin Laden.

Osama bin Ladeni
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
Njė profesor lokalizon vendndodhjen e Bin Ladenit
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Albade.com :: Tė ndryshme :: Kuriozitete-
Kėrce tek: