Albade.com
Pėrshendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma nė faqen tonė, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund tė identifikoheni qė tė merrni pjesė nė
diskutimet dhe temat e shumta tė forumit tonė.

- Nė qoftė se ende nuk keni njė Llogari personale nė forumin tonė, mund ta hapni njė tė tillė duke u Regjistruar
-Regjistrimi ėshtė falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

Me Respekt dhe Kėnaqėsi:
Staffi i Forumit Albania Server Forum

Vizitor tė nderuar dhe tė rrespektuar nėse dėshironi qė pop login tė mos shfaqet klikoni butonin DO NOT DISPLAY AGAIN
Albade.com


 
PortalPortal  Grupet e AnėtarėveGrupet e Anėtarėve  RegjistrohuRegjistrohu  ForumForum  Lista AnėtarėveLista Anėtarėve  KėrkoKėrko  identifikimiidentifikimi  
Mirė se vini nė forumin "www.Albania.bestgoo.com". Ju dėshirojm argėtim tė kėndshėm, kaloni sa mė mirė nė mesin tonė.

Share | 
 

 Spidermani francez pushton edhe njė rrokaqiell

Shko poshtė 
AutoriMesazh
BoraBardh
Senior Member
Senior Member
avatar

Female
Numri i postimeve : 1399
Age : 31
Location : Kosova
Job/hobbies : ??
Humor : ??
Registration date : 12/12/2007

MesazhTitulli: Spidermani francez pushton edhe njė rrokaqiell   18/2/2009, 19:45

Alpinisti francez Alain Robert, i njohur pėr pushtimin e ndėrtesave mė tė larta nė botė, pėr herė tė dytė me radhė ėshtė ngjitur nė rrokaqiellin prej 62 katesh nė Hong Kong duke mos pėrdorė asnjė lloj pajisjesh apo siguri.
Zėdhėnėsi i Robert, Pete Spurrier, ka thėnė se tė ashtuquajturit “Njeriut Merimangė” i janė nevojitur rreth 40 minuta pėr tu ngjitur nė Qendrėn Cheung Kong, ndėrtesėn e lartė tė njeriut mė tė pasur tė Hong Kongut, Li Ka-shing.

Nė ndėrtesėn e lartė 283 metra Alain ėshtė ngjitur edhe nė vitin 2005. Spurrier ka thėnė se zyrtarėt policorė e kanė marrė nė pyetje Robertin kur ka arritur nė maje tė ndėrtesės, por e kanė lėshuar pa e ndjekur penalisht.

Kjo ėshtė e katėrta herė me radhė qė Robert ėshtė ngjitur nė rrokaqiejt e Hong Kongut. Vitin e kaluar ai ėshtė ngjitur nė hotelin 45 katesh nė kėtė qytet.

Alain Robert
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
Spidermani francez pushton edhe njė rrokaqiell
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Albade.com :: Tė ndryshme :: Kuriozitete-
Kėrce tek: