Albade.com
Pėrshendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma nė faqen tonė, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund tė identifikoheni qė tė merrni pjesė nė
diskutimet dhe temat e shumta tė forumit tonė.

- Nė qoftė se ende nuk keni njė Llogari personale nė forumin tonė, mund ta hapni njė tė tillė duke u Regjistruar
-Regjistrimi ėshtė falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

Me Respekt dhe Kėnaqėsi:
Staffi i Forumit Albania Server Forum

Vizitor tė nderuar dhe tė rrespektuar nėse dėshironi qė pop login tė mos shfaqet klikoni butonin DO NOT DISPLAY AGAIN
Albade.com


 
PortalPortal  Grupet e AnėtarėveGrupet e Anėtarėve  RegjistrohuRegjistrohu  ForumForum  Lista AnėtarėveLista Anėtarėve  KėrkoKėrko  identifikimiidentifikimi  
Mirė se vini nė forumin "www.Albania.bestgoo.com". Ju dėshirojm argėtim tė kėndshėm, kaloni sa mė mirė nė mesin tonė.

Share | 
 

 Vjena bėhet me muze tė prezervativėve

Shko poshtė 
AutoriMesazh
BoraBardh
Senior Member
Senior Member
avatar

Female
Numri i postimeve : 1399
Age : 31
Location : Kosova
Job/hobbies : ??
Humor : ??
Registration date : 12/12/2007

MesazhTitulli: Vjena bėhet me muze tė prezervativėve   18/2/2009, 19:44

Pasi qė nė Vjenė para saktė dy vitesh ėshtė hapur Muzeu i kontracepsionit, i cili ka zgjuar vėmendje tė madhe, ky qytet i kulturės ėshtė bėrė edhe me njė muze tjetėr bukur kontrovers.
Bėhet fjalė pėr Muzeun e prezervativėve, tė hapur nė fund tė muajit janar nė bodrumin e dyqanit me emrin Liebens-wert tė specializuar veēanėrisht pėr shitjen e prezervativėve.

Nė 100 m2 tė hapėsirės pėr ekspozim ėshtė paraqitur tregimi i historisė sė prezervativėve.

Shėtitja e muzeut nė pėrcjellje tė personelit zgjat rreth njė orė, derisa ndodhė qė klientė tė janė edhe njė klasė e tėrė e shkollarėve tė edukimit tė mesėm, shkruajnė mediat ndėrkombėtare.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
Vjena bėhet me muze tė prezervativėve
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Albade.com :: Tė ndryshme :: Kuriozitete-
Kėrce tek: