Albade.com
Pėrshendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma nė faqen tonė, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund tė identifikoheni qė tė merrni pjesė nė
diskutimet dhe temat e shumta tė forumit tonė.

- Nė qoftė se ende nuk keni njė Llogari personale nė forumin tonė, mund ta hapni njė tė tillė duke u Regjistruar
-Regjistrimi ėshtė falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

Me Respekt dhe Kėnaqėsi:
Staffi i Forumit Albania Server Forum

Vizitor tė nderuar dhe tė rrespektuar nėse dėshironi qė pop login tė mos shfaqet klikoni butonin DO NOT DISPLAY AGAIN
Mirė se vini nė forumin "www.Albania.bestgoo.com". Ju dėshirojm argėtim tė kėndshėm, kaloni sa mė mirė nė mesin tonė.

Share | 
 

 “The Reader” filmi “mё i keq mbi Holocaustin”

Shko poshtė 
AutoriMesazh
BoraBardh
Senior Member
Senior Member
avatar

Female
Numri i postimeve : 1399
Age : 31
Location : Kosova
Job/hobbies : ??
Humor : ??
Registration date : 12/12/2007

MesazhTitulli: “The Reader” filmi “mё i keq mbi Holocaustin”   16/2/2009, 20:12

Performanca e Kate Winslet nё filmin “The Reader” e nominuar pёr Oskar ёshtё kritikuar nga ekspertёt e Holocaustit, tё cilёt bёjnё thirrje qё filmi tё injorohet nё ceremoninė e radhёs tё ndarjes sё ēmimeve Oskar.Aktorja britanike luan rolin e Hanna Schmitz; njё roje tё pashkollё tё kampit Auschwitz, e cila vendoset para gjyqit pёr krime tё tmerrshme tё luftės.

Winslet ёshtё lavdėruar shumё pёr punёn e saj nё film, duke fituar ēmimet Golden Globe dhe Bafta, ndėrsa parashihet tё fitojё edhe Oskar nё ceremoninė qё do tё zhvillohet gjatё vikendit.

Por Ron Rosenbaum, gazetari i cili shkoi librin “Explaining Hitler”, ka kritikuar filmin “The Reader” duke e etiketuar si “filmin mё tё keq tё bёrё pёr Holocaustin”.

“Ky ёshtё njё film qėllimi esencial i metaforės sё tё cilit ёshtё tё justifikojё gjermanёt e periudhės naziste nga bashkёpjesёmarja nё krimet e aso kohe”, ka thёnё Rosenbaum.

Ai thotė edhe se filmi ёshtё tepėr i lidhur me karakterin e Winslet.


Kate Winslet
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
“The Reader” filmi “mё i keq mbi Holocaustin”
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Albade.com :: Shtypi dhe Politika :: Show Biz-
Kėrce tek: