Albade.com
Pėrshendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma nė faqen tonė, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund tė identifikoheni qė tė merrni pjesė nė
diskutimet dhe temat e shumta tė forumit tonė.

- Nė qoftė se ende nuk keni njė Llogari personale nė forumin tonė, mund ta hapni njė tė tillė duke u Regjistruar
-Regjistrimi ėshtė falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

Me Respekt dhe Kėnaqėsi:
Staffi i Forumit Albania Server Forum

Vizitor tė nderuar dhe tė rrespektuar nėse dėshironi qė pop login tė mos shfaqet klikoni butonin DO NOT DISPLAY AGAIN
Albade.com


 
PortalPortal  Grupet e AnėtarėveGrupet e Anėtarėve  RegjistrohuRegjistrohu  ForumForum  Lista AnėtarėveLista Anėtarėve  KėrkoKėrko  identifikimiidentifikimi  
Mirė se vini nė forumin "www.Albania.bestgoo.com". Ju dėshirojm argėtim tė kėndshėm, kaloni sa mė mirė nė mesin tonė.

Share | 
 

 Lojėrat kompjuterike do tė dominojnė botėn e argėtimit

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Leonita
Administrator
Administrator
avatar

Female
Numri i postimeve : 2988
Location : United Kingdom
Registration date : 30/03/2008

MesazhTitulli: Lojėrat kompjuterike do tė dominojnė botėn e argėtimit   15/2/2009, 18:40

Lojėrat kompjuterike do tė dominojnė botėn e argėtimit

Lojerat kompjuterike do te ngjallin me shume interes se cdo lloj tjeter zbavitjeje ne bote.
Presidenti i nje studioje te njohur lojerash, Mike Griffith, e beri deklaraten gjate nje fjalimi ne nje takim te Shoqates se Perdoruesve te Elektronikes ne Las Vegas.
Ai tha se lojerat elektronike ngjallin me shume interes se cdo argetim tjeter. Ne te ardhmen lojerat sociale, interaktive dhe me teknologji me te larte, do te dominojne boten e argetimit. Sipas tij, filmat, muzika dhe televizioni po pesojne renie.
Sipas statistikave, ne SHA ne vitet 2003-2007 shitja e biletave te kinemase ka rene ne 6 perqind, numri i oreve qe kalohen para televizionit ka rene me 6 perqind, shitja e albumeve muzikore me 13 %, ndersa industria e lojerave elektronike u rrit me 40 perqind po ne kete periudhe.
Njerezit kalojne me shume kohe me James Bond ne video game se ne kinema, apo ne lojara te tilla si Guitar Hero, shprehet Griffith.

_________________
The man can do, or the man can't do...!

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
Lojėrat kompjuterike do tė dominojnė botėn e argėtimit
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Albade.com :: Tė ndryshme :: Kuriozitete-
Kėrce tek: