Albade.com
Pėrshendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma nė faqen tonė, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund tė identifikoheni qė tė merrni pjesė nė
diskutimet dhe temat e shumta tė forumit tonė.

- Nė qoftė se ende nuk keni njė Llogari personale nė forumin tonė, mund ta hapni njė tė tillė duke u Regjistruar
-Regjistrimi ėshtė falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

Me Respekt dhe Kėnaqėsi:
Staffi i Forumit Albania Server Forum

Vizitor tė nderuar dhe tė rrespektuar nėse dėshironi qė pop login tė mos shfaqet klikoni butonin DO NOT DISPLAY AGAIN
Mirė se vini nė forumin "www.Albania.bestgoo.com". Ju dėshirojm argėtim tė kėndshėm, kaloni sa mė mirė nė mesin tonė.

Share | 
 

 Studim - Kujtesa e peshkut zgjat deri nė 5 muaj!

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė 
AutoriMesazh
Leonita
Administrator
Administrator
avatar

Female
Numri i postimeve : 2988
Location : United Kingdom
Registration date : 30/03/2008

MesazhTitulli: Studim - Kujtesa e peshkut zgjat deri nė 5 muaj!   15/2/2009, 18:37

Studim - Kujtesa e peshkut zgjat deri nė 5 muaj!

Njė grup kėrkuesish nga njė institut teknologjie nė Haifa tė Izraelit, kanė kundėrshtuar shprehjen e vjetėr “tru peshku”, qė iu ishtė vėnė kafshėve tė ujit, si me kujtesė shumė tė dobėt. Sipas kėtij grupi, pėrfundimi i
deritanishėm, se peshqit mbajnė mend vetėm pak sekonda mbas ēdo veprimi, ėshtė i pavėrtetė, pasi kujtesa e tyre zgjat deri nė 5 muaj. Madje pėrfundimi i studjuesve izraelitė ėshtė se kujtesa e peshkut ėshtė e njėjtė me atė tė elefantit.

_________________
The man can do, or the man can't do...!

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
Studim - Kujtesa e peshkut zgjat deri nė 5 muaj!
Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Albade.com :: Tė ndryshme :: Kuriozitete-
Kėrce tek: