Albade.com
Pėrshendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma nė faqen tonė, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund tė identifikoheni qė tė merrni pjesė nė
diskutimet dhe temat e shumta tė forumit tonė.

- Nė qoftė se ende nuk keni njė Llogari personale nė forumin tonė, mund ta hapni njė tė tillė duke u Regjistruar
-Regjistrimi ėshtė falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

Me Respekt dhe Kėnaqėsi:
Staffi i Forumit Albania Server Forum

Vizitor tė nderuar dhe tė rrespektuar nėse dėshironi qė pop login tė mos shfaqet klikoni butonin DO NOT DISPLAY AGAIN
Albade.com


 
PortalPortal  Grupet e AnėtarėveGrupet e Anėtarėve  RegjistrohuRegjistrohu  ForumForum  Lista AnėtarėveLista Anėtarėve  KėrkoKėrko  identifikimiidentifikimi  
Mirė se vini nė forumin "www.Albania.bestgoo.com". Ju dėshirojm argėtim tė kėndshėm, kaloni sa mė mirė nė mesin tonė.

Share | 
 

 'Ujė lope', pija mė e re e shpikur nė Indi

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Leonita
Administrator
Administrator
avatar

Female
Numri i postimeve : 2988
Location : United Kingdom
Registration date : 30/03/2008

MesazhTitulli: 'Ujė lope', pija mė e re e shpikur nė Indi   15/2/2009, 17:17

'Ujė lope', pija mė e re e shpikur nė Indi


Quhet Gaul Jal, 'ujė lope', dhe me sa duket, posedon aftėsi kuruese pėr njeriun. Ėshtė pija mė e re e shpikur nė Indi. Shpikėsit e saj, thonė se ajo pėrfaqėson njė alternativė tė shėndetshme sikurse Coca-Cola apo Pepsi.
Mjafton vetėm qė tė mos e mendosh se prej nga bėhet, pasi pėrbėrėsi kryesor i pijes jo alkoolike, ėshtė urina e lopės. Shpikja ėshtė realizuar nė qytetin e shenjtė tė Haridwarit nė Indi. Tė gjithė qė e kanė provuar thonė se ėshtė shumė e mirė, dhe tė shuan etjen. Pija e re, pritet tė prodhohet pasivisht nga kompania Rashtriya Swayamsevak Sangh, e cila promovon gjithashtu edhe kulturėn Hindi. Nė besimin Hindu, lopėt janė objekt kulti dhe produktet e saj, qė nga qumėshti e deri tek pjesė tė tjera, shtohen shpesh nėpėr pije, apo nė recetat e gatimit. Madje, nė kėtė besim, ultra-ortodoksėt 'pastrohen' duke pirė njė gotė urine nga lopa. Nė disa dyqane, siē shkruan gazeta britanike Daily Telegraph, porcione urine, shiten pėrkrah konfeksioneve tė jogurtėve dhe qumėshteve. Urina konsiderohet e pasur me antiseptik, qė kurojnė sėmundje nė mėlēi, tė diabetit dhe kancerit.

_________________
The man can do, or the man can't do...!

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
'Ujė lope', pija mė e re e shpikur nė Indi
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Albade.com :: Tė ndryshme :: Kuriozitete-
Kėrce tek: