Albade.com
Pėrshendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma nė faqen tonė, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund tė identifikoheni qė tė merrni pjesė nė
diskutimet dhe temat e shumta tė forumit tonė.

- Nė qoftė se ende nuk keni njė Llogari personale nė forumin tonė, mund ta hapni njė tė tillė duke u Regjistruar
-Regjistrimi ėshtė falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

Me Respekt dhe Kėnaqėsi:
Staffi i Forumit Albania Server Forum

Vizitor tė nderuar dhe tė rrespektuar nėse dėshironi qė pop login tė mos shfaqet klikoni butonin DO NOT DISPLAY AGAIN
Mirė se vini nė forumin "www.Albania.bestgoo.com". Ju dėshirojm argėtim tė kėndshėm, kaloni sa mė mirė nė mesin tonė.

Share | 
 

 Prangerit medalja e artė nė slalom

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Leonita
Administrator
Administrator
avatar

Female
Numri i postimeve : 2988
Location : United Kingdom
Registration date : 30/03/2008

MesazhTitulli: Prangerit medalja e artė nė slalom   15/2/2009, 17:13

Prangerit medalja e artė nė slalom


Me garėn e sllallmoit nė konkurec tė meshkujve tė dielėn ka pėrfunduar kampionati botėror nė skitari I cili u zhvillua nė Val d'Izer.Medaljen e artė nė kėtė disiplinė e mori austraku Manfred Pranger, ndėrsa dy vendet mė tė ulėta nė piedestal I takuan francezit Julian Lizeraux dhe kanadezit Michael Janyk.
Pranger nga rrėshqitja e parė ishte nė avantazh, ndėrsa rrėshqitja e dytė sjelli shum ndryshime dhe shum largime nga gara. Prej 10 mė tė mirėve nga rrėshqitja e parė vetėm katėr aritėn nė cak. Austriaku Pranger me njė rrėshqitje tė sigurtė e mbrojti avantazhin dhe me atė mori edhe medaljen e artė. Njė nga favoritėt e garės dhe kryesues I renditjes sė pėrgjithshme francezi Jan-Baptist Grange, nuk e pėrfundoi garėn.

_________________
The man can do, or the man can't do...!

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
Prangerit medalja e artė nė slalom
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Albade.com :: Tė ndryshme :: Sporti dhe sportdashėsit-
Kėrce tek: