Albade.com
Pėrshendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma nė faqen tonė, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund tė identifikoheni qė tė merrni pjesė nė
diskutimet dhe temat e shumta tė forumit tonė.

- Nė qoftė se ende nuk keni njė Llogari personale nė forumin tonė, mund ta hapni njė tė tillė duke u Regjistruar
-Regjistrimi ėshtė falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

Me Respekt dhe Kėnaqėsi:
Staffi i Forumit Albania Server Forum

Vizitor tė nderuar dhe tė rrespektuar nėse dėshironi qė pop login tė mos shfaqet klikoni butonin DO NOT DISPLAY AGAIN
Albade.com


 
PortalPortal  Grupet e AnėtarėveGrupet e Anėtarėve  RegjistrohuRegjistrohu  ForumForum  Lista AnėtarėveLista Anėtarėve  KėrkoKėrko  identifikimiidentifikimi  
Mirė se vini nė forumin "www.Albania.bestgoo.com". Ju dėshirojm argėtim tė kėndshėm, kaloni sa mė mirė nė mesin tonė.

Share | 
 

 Copat e satelitėve mijėra vite do tė sillen rreth Tokės

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Leonita
Administrator
Administrator
avatar

Female
Numri i postimeve : 2988
Location : United Kingdom
Registration date : 30/03/2008

MesazhTitulli: Copat e satelitėve mijėra vite do tė sillen rreth Tokės   15/2/2009, 16:56

Copat e satelitėve mijėra vite do tė sillen rreth Tokės

Shefi i Shėrbimit tė Kontrollit tė misioneve kozmike ruse, Vladimir Solovjov, deklaroi sot se gėrmadhat e satelitit rus dhe amerikan qė dje u pėrplasėn nė orbitė, mund tė sillen rreth Tokės edhe gjatė 10 mijė viteve. Sipas tij, kolizioni ndodhi nė orbitėn qė e shfrytėzojnė edhe shumė kombe tė tjera. Kėshtu edhe pjesėt mė tė vogla tė gėrmadhave paraqesin kėrcėnim pėr satelitėt dhe fluturaket e tjera kozmike tė punuara nga legura mė tė lehta. Ndonėse nuk ėshtė e qartė se nė sa copė u shkatėrruan satelitėt, ekspertėt kozmik konsiderojnė se bėhet fjalė pėr shumė qindra pjesė.

_________________
The man can do, or the man can't do...!

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
Copat e satelitėve mijėra vite do tė sillen rreth Tokės
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Albade.com :: Shkenca :: Shkenca & Teknologjia-
Kėrce tek: