Albade.com
Pėrshendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma nė faqen tonė, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund tė identifikoheni qė tė merrni pjesė nė
diskutimet dhe temat e shumta tė forumit tonė.

- Nė qoftė se ende nuk keni njė Llogari personale nė forumin tonė, mund ta hapni njė tė tillė duke u Regjistruar
-Regjistrimi ėshtė falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

Me Respekt dhe Kėnaqėsi:
Staffi i Forumit Albania Server Forum

Vizitor tė nderuar dhe tė rrespektuar nėse dėshironi qė pop login tė mos shfaqet klikoni butonin DO NOT DISPLAY AGAIN
Albade.com


 
PortalPortal  Grupet e AnėtarėveGrupet e Anėtarėve  RegjistrohuRegjistrohu  ForumForum  Lista AnėtarėveLista Anėtarėve  KėrkoKėrko  identifikimiidentifikimi  
Mirė se vini nė forumin "www.Albania.bestgoo.com". Ju dėshirojm argėtim tė kėndshėm, kaloni sa mė mirė nė mesin tonė.

Share | 
 

 Meksikanėt rekorderė tė ri nė tė puthura

Shko poshtė 
AutoriMesazh
BoraBardh
Senior Member
Senior Member
avatar

Female
Numri i postimeve : 1399
Age : 31
Location : Kosova
Job/hobbies : ??
Humor : ??
Registration date : 12/12/2007

MesazhTitulli: Meksikanėt rekorderė tė ri nė tė puthura   15/2/2009, 15:12

Kryeqyteti i Meksikos nė ditėn e Shėn Valentinit ka thyer rekordin botėror tė puthurave pasi qė gati 40.000 njerėz janė puthur nė tė njėjtin moment nė sheshin kryesor tė qytetit, kanė njoftuar agjencitė.
Rekordin e mėhershėm qė prej vitit 2007 e ka mbajtur qyteti britanik Weston-super-Mare me 32.000 njerėz.

"Nė shesh kanė qenė 42.225 njerėz, por jo tė gjithė prej tyre kanė marrė pjesė nė vendosjen e rekordit. Pjesėmarrės kanė qenė saktėsisht 39.897, prandaj ėshtė rekorder i ri nė numrin e personave tė cilėt janė puthur nė tė njėjtėn kohė pėr 10 sekonda, ėshtė Meksiko City", ka njoftuar pėrfaqėsuesi i Librit tė rekordeve Guinness.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
Meksikanėt rekorderė tė ri nė tė puthura
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Albade.com :: Tė ndryshme :: Kuriozitete-
Kėrce tek: