Albade.com
Pėrshendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma nė faqen tonė, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund tė identifikoheni qė tė merrni pjesė nė
diskutimet dhe temat e shumta tė forumit tonė.

- Nė qoftė se ende nuk keni njė Llogari personale nė forumin tonė, mund ta hapni njė tė tillė duke u Regjistruar
-Regjistrimi ėshtė falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

Me Respekt dhe Kėnaqėsi:
Staffi i Forumit Albania Server Forum

Vizitor tė nderuar dhe tė rrespektuar nėse dėshironi qė pop login tė mos shfaqet klikoni butonin DO NOT DISPLAY AGAIN
Albade.com


 
PortalPortal  Grupet e AnėtarėveGrupet e Anėtarėve  RegjistrohuRegjistrohu  ForumForum  Lista AnėtarėveLista Anėtarėve  KėrkoKėrko  identifikimiidentifikimi  
Mirė se vini nė forumin "www.Albania.bestgoo.com". Ju dėshirojm argėtim tė kėndshėm, kaloni sa mė mirė nė mesin tonė.

Share | 
 

 Kroatėt gatuan suxhukun mė tė madh nė botė

Shko poshtė 
AutoriMesazh
BoraBardh
Senior Member
Senior Member
avatar

Female
Numri i postimeve : 1399
Age : 31
Location : Kosova
Job/hobbies : ??
Humor : ??
Registration date : 12/12/2007

MesazhTitulli: Kroatėt gatuan suxhukun mė tė madh nė botė   15/2/2009, 15:09

Kroatėt tė shtunėn kanė gatuar suxhukun, pėr tė cilin thonė se ėshtė mė i madhi nė botė, me gjatė prej 530 metrash.
Qindra banorė lokalė kroatė ishin mbledhur nė sheshin kryesor tė qytetit Vinkovci, pėr ta pjekur nė skarė suxhukun. qė ėshtė pėrgatitur nga 400 kilogramė mish, 10 kilogramė krip, 2.5 kilogram piper, dhe 3.5 kg hudhėr, tė blerė nė njė fermė lokale.

Organizatorėt kanė pohuar se ky ėshtė suxhuku mė i madh nė botė, qė mund t’i ushqejė 3.000 persona, ndėrsa kanė shtuar se kjo ishte vetėm njė stėrvitje, pasi qė, vitin e ardhshėm, planifikojnė tė prodhojnė njė suxhuk tė gjatėsisė prej 1.000 metrash.

Sipas librit tė rekordeve botėrore Guinness, suxhuku mė i gjatė i prodhuar deri mė tash, ėshtė ai i gatuar nė dhjetor tė vitit tė kaluar nė Rumani, me gjatėsi prej 392 metrash


Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
Kroatėt gatuan suxhukun mė tė madh nė botė
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Albade.com :: Tė ndryshme :: Kuriozitete-
Kėrce tek: