Albade.com
Pėrshendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma nė faqen tonė, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund tė identifikoheni qė tė merrni pjesė nė
diskutimet dhe temat e shumta tė forumit tonė.

- Nė qoftė se ende nuk keni njė Llogari personale nė forumin tonė, mund ta hapni njė tė tillė duke u Regjistruar
-Regjistrimi ėshtė falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

Me Respekt dhe Kėnaqėsi:
Staffi i Forumit Albania Server Forum

Vizitor tė nderuar dhe tė rrespektuar nėse dėshironi qė pop login tė mos shfaqet klikoni butonin DO NOT DISPLAY AGAIN
Albade.com


 
PortalPortal  Grupet e AnėtarėveGrupet e Anėtarėve  RegjistrohuRegjistrohu  ForumForum  Lista AnėtarėveLista Anėtarėve  KėrkoKėrko  identifikimiidentifikimi  
Mirė se vini nė forumin "www.Albania.bestgoo.com". Ju dėshirojm argėtim tė kėndshėm, kaloni sa mė mirė nė mesin tonė.

Share | 
 

 Vjedhin tanket pėr t'i shitur si metale tė vjetra

Shko poshtė 
AutoriMesazh
BoraBardh
Senior Member
Senior Member
avatar

Female
Numri i postimeve : 1399
Age : 31
Location : Kosova
Job/hobbies : ??
Humor : ??
Registration date : 12/12/2007

MesazhTitulli: Vjedhin tanket pėr t'i shitur si metale tė vjetra   15/2/2009, 15:02

Policia polake ka gjetur katėr tanke tė cilat janė vjedhur jo larg qytetit tė Lublinit pėr tu shitur si metale tė vjetra.
"Katėr tanke mė tė rėnda se 20 tonė secila ėshtė dashur tė shiten si metale tė vjetra pėr 60.000 zlota (13.000 euro)", ka thėnė zėdhėnėsi i policisė lokale Jacek Deptus. Tanket janė vjedhur nga terreni pėr ushtrime ushtarake nė tė cilin kanė shėrbyer si shėnjestėr.

Policia ka arrestuar dy banorė tė qytetit tė Lublinit, tė dyshuar pėr organizimin e vjedhjes.

Sipas Deptusit, hajnat kanė pėrdorė traktorė tė mėdhenj dhe vinē tė rėndė 60 tonė pėr t'i transportuar automjetet e blinduara nga toka e ushtrisė ku me vite tė tėra kanė shėrbyer si shėnjestėr pėr ushtrim.

Ata kanė angazhuar dy transportues pėr t'i bartur deri tek depoja e metaleve tė vjetra.

"Nuk kanė shpresuar se depoja e hekurishteve do t'u refuzojė tanket, pėr shkak tė mungesės sė dokumenteve mbi prejardhjen e tyre", ka thėnė Deptus.Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
Vjedhin tanket pėr t'i shitur si metale tė vjetra
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Albade.com :: Tė ndryshme :: Kuriozitete-
Kėrce tek: