Albade.com
Pėrshendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma nė faqen tonė, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund tė identifikoheni qė tė merrni pjesė nė
diskutimet dhe temat e shumta tė forumit tonė.

- Nė qoftė se ende nuk keni njė Llogari personale nė forumin tonė, mund ta hapni njė tė tillė duke u Regjistruar
-Regjistrimi ėshtė falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

Me Respekt dhe Kėnaqėsi:
Staffi i Forumit Albania Server Forum

Vizitor tė nderuar dhe tė rrespektuar nėse dėshironi qė pop login tė mos shfaqet klikoni butonin DO NOT DISPLAY AGAIN
Albade.com


 
PortalPortal  Grupet e AnėtarėveGrupet e Anėtarėve  RegjistrohuRegjistrohu  ForumForum  Lista AnėtarėveLista Anėtarėve  KėrkoKėrko  identifikimiidentifikimi  
Mirė se vini nė forumin "www.Albania.bestgoo.com". Ju dėshirojm argėtim tė kėndshėm, kaloni sa mė mirė nė mesin tonė.

Share | 
 

 Chrome pėr Mac OS e Linux

Shko poshtė 
AutoriMesazh
BoraBardh
Senior Member
Senior Member
avatar

Female
Numri i postimeve : 1399
Age : 31
Location : Kosova
Job/hobbies : ??
Humor : ??
Registration date : 12/12/2007

MesazhTitulli: Chrome pėr Mac OS e Linux   15/2/2009, 14:53

Google me nguti ėshtė duke punuar nė lansimin e shfletuesit tė vet, Chrome, edhe pėr platforma tjera pos asaj Windows.
Kėtu sigurisht gjenden edhe sistemet operative Linux e Mac OS X. E dyta tanimė ėshtė nė proces tė skicimit tė sistemit i cili mundėson paraqitjen e mė shumė tab-ave nė tė njėjtėn kohė, qė ėshtė njė nga karakteristikat e rėndėsishme tė shfletuesit Chrome i cili secilin tab e hapė si proces tė veēantė.

Ekipi zhvillues pranon se konvertimi i kėtij shfletuesi pėr platforma tjera nuk ėshtė aspak i lehtė.

Ėshtė shumė e vėshtirė tė integrohen tė gjitha karakteristikat dhe paraqitjen e njėjtė pėr pėrdorues nė sisteme tė ndryshme operative. Kjo vlen veēanėrisht pėr Linux pėr shkak tė shumė nėn-varianteve, kėshtu qė pėr kėtė sistem operativ ėshtė vendosur tė punohet nė paketin GTK dhe GNOME.

Versionet e Chrome pėr Mac OS X dhe Linux do tė duhet tė lėshohen nė shpėrndarje gjatė muajit qershor.Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
Chrome pėr Mac OS e Linux
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Albade.com :: Shkenca :: Shkenca & Teknologjia-
Kėrce tek: