Albade.com
Pėrshendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma nė faqen tonė, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund tė identifikoheni qė tė merrni pjesė nė
diskutimet dhe temat e shumta tė forumit tonė.

- Nė qoftė se ende nuk keni njė Llogari personale nė forumin tonė, mund ta hapni njė tė tillė duke u Regjistruar
-Regjistrimi ėshtė falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

Me Respekt dhe Kėnaqėsi:
Staffi i Forumit Albania Server Forum

Vizitor tė nderuar dhe tė rrespektuar nėse dėshironi qė pop login tė mos shfaqet klikoni butonin DO NOT DISPLAY AGAIN
Albade.com


 
PortalPortal  Grupet e AnėtarėveGrupet e Anėtarėve  RegjistrohuRegjistrohu  ForumForum  Lista AnėtarėveLista Anėtarėve  KėrkoKėrko  identifikimiidentifikimi  
Mirė se vini nė forumin "www.Albania.bestgoo.com". Ju dėshirojm argėtim tė kėndshėm, kaloni sa mė mirė nė mesin tonė.

Share | 
 

 Pasojat e tronditjes sė trurit

Shko poshtė 
AutoriMesazh
BoraBardh
Senior Member
Senior Member
avatar

Female
Numri i postimeve : 1399
Age : 31
Location : Kosova
Job/hobbies : ??
Humor : ??
Registration date : 12/12/2007

MesazhTitulli: Pasojat e tronditjes sė trurit   15/2/2009, 14:51

Dėmtimet tė cilat mund tė vijnė si pasojė e tronditjes nė tru, zgjasin me dekada.
Studimet e sportistėve nė SHBA, tė cilėt vazhdimisht pėsojnė tronditje nė tru, ofrojnė lajme tė kėqija nė lidhje me shėndetin e tyre mendor nė tė ardhmen, shkruan nė lajmet e “Ivanhoe”.

Njėri nga studimet, i cili ka analizuar kohėzgjatjen e pasojave tė tronditjes sė trurit, ka treguar se sportistėt, tė cilėt kishin pėsuar tronditje nė tru, pas mė shumė se tridhjetė vitesh, kishin pasur probleme me kujtesėn, vėmendjen dhe lėvizjet.
Lėndimi i Micah Richards nė ndeshjen, Angli-Estoni
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
Pasojat e tronditjes sė trurit
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Albade.com :: Shoqėria :: Shėndeti-
Kėrce tek: