Albade.com
Pėrshendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma nė faqen tonė, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund tė identifikoheni qė tė merrni pjesė nė
diskutimet dhe temat e shumta tė forumit tonė.

- Nė qoftė se ende nuk keni njė Llogari personale nė forumin tonė, mund ta hapni njė tė tillė duke u Regjistruar
-Regjistrimi ėshtė falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

Me Respekt dhe Kėnaqėsi:
Staffi i Forumit Albania Server Forum

Vizitor tė nderuar dhe tė rrespektuar nėse dėshironi qė pop login tė mos shfaqet klikoni butonin DO NOT DISPLAY AGAIN
Albade.com


 
PortalPortal  Grupet e AnėtarėveGrupet e Anėtarėve  RegjistrohuRegjistrohu  ForumForum  Lista AnėtarėveLista Anėtarėve  KėrkoKėrko  identifikimiidentifikimi  
Mirė se vini nė forumin "www.Albania.bestgoo.com". Ju dėshirojm argėtim tė kėndshėm, kaloni sa mė mirė nė mesin tonė.

Share | 
 

 Rekomandim i ri: 50 minuta ushtrime nė ditė

Shko poshtė 
AutoriMesazh
BoraBardh
Senior Member
Senior Member
avatar

Female
Numri i postimeve : 1399
Age : 31
Location : Kosova
Job/hobbies : ??
Humor : ??
Registration date : 12/12/2007

MesazhTitulli: Rekomandim i ri: 50 minuta ushtrime nė ditė   15/2/2009, 14:50

Ekspertėt pranė "American College of Sports Medicine" besojnė se ėshtė e pamundur tė shmanget rritja e peshės trupore nėse merren pėr bazė rekomandimet e deritanishme, sepse nuk mjaftojnė 30 minuta ushtrime trupore nė ditė.
Kėto shkencėtarė pohojnė se duhet tė ndryshohen rekomandimet e vitit 2001, sepse pėr ta ruajtur shėndetin dhe vijėn trupore nevojitet kohė mė e gjatė pėr t’u marrė me aktivitet fizik.

Kėto pohime tė publikuara nė revistėn “Medicine & Science in Sports & Exercise”, rekomandojnė qė pėr tė zvogėluar peshėn trupore dhe pėr tė shmangur rikthimin e kilogramėve duhet ushtruar sė paku 50 minuta nė ditė, dhe njėkohėsisht ushtrimet duhet tė kombinohen edhe me dietė.Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
Rekomandim i ri: 50 minuta ushtrime nė ditė
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Albade.com :: Shoqėria :: Shėndeti-
Kėrce tek: