Albade.com
Pėrshendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma nė faqen tonė, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund tė identifikoheni qė tė merrni pjesė nė
diskutimet dhe temat e shumta tė forumit tonė.

- Nė qoftė se ende nuk keni njė Llogari personale nė forumin tonė, mund ta hapni njė tė tillė duke u Regjistruar
-Regjistrimi ėshtė falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

Me Respekt dhe Kėnaqėsi:
Staffi i Forumit Albania Server Forum

Vizitor tė nderuar dhe tė rrespektuar nėse dėshironi qė pop login tė mos shfaqet klikoni butonin DO NOT DISPLAY AGAIN
Albade.com


 
PortalPortal  Grupet e AnėtarėveGrupet e Anėtarėve  RegjistrohuRegjistrohu  ForumForum  Lista AnėtarėveLista Anėtarėve  KėrkoKėrko  identifikimiidentifikimi  
Mirė se vini nė forumin "www.Albania.bestgoo.com". Ju dėshirojm argėtim tė kėndshėm, kaloni sa mė mirė nė mesin tonė.

Share | 
 

 Ngrėnia e tepėrt e programuar

Shko poshtė 
AutoriMesazh
BoraBardh
Senior Member
Senior Member
avatar

Female
Numri i postimeve : 1399
Age : 31
Location : Kosova
Job/hobbies : ??
Humor : ??
Registration date : 12/12/2007

MesazhTitulli: Ngrėnia e tepėrt e programuar   15/2/2009, 14:49

Duket se pėr disa persona nuk ka ndihmė kur ėshtė nė pyetje ngrėnia e tepėrt.
Nė njė studim janė pėrfshirė 131 fėmijė tė moshave, ndėrmjet katėr dhe pesė vjeē, tė cilėve pas ushqimit iu janė ofruar ėmbėlsira.

Te fėmijėt, tė cilėt kishin ngrėnė mė shumė ėmbėlsira, ėshtė vėrejtur ndryshim nė gjenin i cili ka tė bėjė me madhėsinė trupore.

Kėto rezultate sugjerojnė mundėsinė qė ngrėnia e tepėrt tė jetė e programuar gjenetikisht, pohojnė autorėt e studimit.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
Ngrėnia e tepėrt e programuar
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Albade.com :: Shoqėria :: Shėndeti-
Kėrce tek: