Albade.com
Pėrshendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma nė faqen tonė, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund tė identifikoheni qė tė merrni pjesė nė
diskutimet dhe temat e shumta tė forumit tonė.

- Nė qoftė se ende nuk keni njė Llogari personale nė forumin tonė, mund ta hapni njė tė tillė duke u Regjistruar
-Regjistrimi ėshtė falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

Me Respekt dhe Kėnaqėsi:
Staffi i Forumit Albania Server Forum

Vizitor tė nderuar dhe tė rrespektuar nėse dėshironi qė pop login tė mos shfaqet klikoni butonin DO NOT DISPLAY AGAIN
Albade.com


 
PortalPortal  Grupet e AnėtarėveGrupet e Anėtarėve  RegjistrohuRegjistrohu  ForumForum  Lista AnėtarėveLista Anėtarėve  KėrkoKėrko  identifikimiidentifikimi  
Mirė se vini nė forumin "www.Albania.bestgoo.com". Ju dėshirojm argėtim tė kėndshėm, kaloni sa mė mirė nė mesin tonė.

Share | 
 

 Gjysherit, edukatoret me te keqinj te femijeve

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Leonita
Administrator
Administrator
avatar

Female
Numri i postimeve : 2988
Location : United Kingdom
Registration date : 30/03/2008

MesazhTitulli: Gjysherit, edukatoret me te keqinj te femijeve   14/2/2009, 02:21

Gjysherit, edukatoret me te keqinj te femijeve


Studiuesit britanike mendojne se gjysherit jane edukatoret me te keqinj te femijeve. Sipas nje studimi te publikuar nga Universiteti i Londres, eshte me mire qe femijet te rriten ne kopshte, apo nga dadot, sesa t’u besohen gjysherve.
Departamenti i Edukimit thote se te vegjelit shfaqin probleme me sjelljen, shoqerimin dhe sjelljen e keqe kur rriten me gjysherit dhe i vetmi favor prej tyre eshte fjalori me i pasur. Studimi u krye ne vitet 2000 dhe 2001 dhe femijet qe rriteshin me te moshuarit ishin shume te ndryshem ne krahasim me ata te rritur ne kopshte.

Djemte shfaqnin me shume veshtiresi ne pershtatje me femijet e tjere krahasuar me vajzat.

_________________
The man can do, or the man can't do...!

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
Gjysherit, edukatoret me te keqinj te femijeve
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Albade.com :: Tė ndryshme :: Kuriozitete-
Kėrce tek: