Albade.com
Pėrshendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma nė faqen tonė, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund tė identifikoheni qė tė merrni pjesė nė
diskutimet dhe temat e shumta tė forumit tonė.

- Nė qoftė se ende nuk keni njė Llogari personale nė forumin tonė, mund ta hapni njė tė tillė duke u Regjistruar
-Regjistrimi ėshtė falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

Me Respekt dhe Kėnaqėsi:
Staffi i Forumit Albania Server Forum

Vizitor tė nderuar dhe tė rrespektuar nėse dėshironi qė pop login tė mos shfaqet klikoni butonin DO NOT DISPLAY AGAIN
Albade.com


 
PortalPortal  Grupet e AnėtarėveGrupet e Anėtarėve  RegjistrohuRegjistrohu  ForumForum  Lista AnėtarėveLista Anėtarėve  KėrkoKėrko  identifikimiidentifikimi  
Mirė se vini nė forumin "www.Albania.bestgoo.com". Ju dėshirojm argėtim tė kėndshėm, kaloni sa mė mirė nė mesin tonė.

Share | 
 

 Ushtrime fizike per te lene duhanin

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Leonita
Administrator
Administrator
avatar

Female
Numri i postimeve : 2988
Location : United Kingdom
Registration date : 30/03/2008

MesazhTitulli: Ushtrime fizike per te lene duhanin   14/2/2009, 02:20

Ushtrime fizike per te lene duhanin


Te gjithe ata qe duan te lene duhanin tashme mund te provojne nje tjeter menyre. Ushtrimet e vazhdueshme fizike ulin ndjeshem deshiren per te thithur nikotine.
Ne kete perfundim ka dale shkencetarja Kate Janse Van Rensburg nga Universiteti i Eksterit ne Britanine e Madhe. Duke vendosur ne rezonance manjetike dy grupe vullnetaresh, njeri kreu ushtrime fizike, ndersa tjetri jo.
Keshtu, “fotografia” qe iu be deshirave te tyre pas ketij testi fliste qarte. Ata qe kryen disa ushtrime fizike, deshiren per te pire duhan nuk e kishin paresore ne mendjen e tyre, ndersa grupi tjeter ishte shume here me i lidhur me deshiren per te konsuar cigare.

_________________
The man can do, or the man can't do...!

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Admin
Administrator
Administrator
avatar

Male
Numri i postimeve : 3220
Age : 32
Location : I Don't now
Job/hobbies : I Don't now
Humor : I Don't now
Registration date : 12/11/2007

MesazhTitulli: Re: Ushtrime fizike per te lene duhanin   15/2/2009, 01:53

Po keta jane Ushtrime shume te forta dhe te mira, per ata njerez qe duan perfundimisht ta lejn Duhanin Very Happy

_________________
See I will Always Love the Reds so much We are the team nobody else can touch - Manchester RULE
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://albania.bestgoo.com
 
Ushtrime fizike per te lene duhanin
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Albade.com :: Shoqėria :: Shėndeti-
Kėrce tek: