Albade.com
Pėrshendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma nė faqen tonė, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund tė identifikoheni qė tė merrni pjesė nė
diskutimet dhe temat e shumta tė forumit tonė.

- Nė qoftė se ende nuk keni njė Llogari personale nė forumin tonė, mund ta hapni njė tė tillė duke u Regjistruar
-Regjistrimi ėshtė falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

Me Respekt dhe Kėnaqėsi:
Staffi i Forumit Albania Server Forum

Vizitor tė nderuar dhe tė rrespektuar nėse dėshironi qė pop login tė mos shfaqet klikoni butonin DO NOT DISPLAY AGAIN
Albade.com


 
PortalPortal  Grupet e AnėtarėveGrupet e Anėtarėve  RegjistrohuRegjistrohu  ForumForum  Lista AnėtarėveLista Anėtarėve  KėrkoKėrko  identifikimiidentifikimi  
Mirė se vini nė forumin "www.Albania.bestgoo.com". Ju dėshirojm argėtim tė kėndshėm, kaloni sa mė mirė nė mesin tonė.

Share | 
 

 I ftohti, zbulohen genet pergjegjes

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Leonita
Administrator
Administrator
avatar

Female
Numri i postimeve : 2988
Location : United Kingdom
Registration date : 30/03/2008

MesazhTitulli: I ftohti, zbulohen genet pergjegjes   14/2/2009, 02:19

I ftohti, zbulohen genet pergjegjes


Shkencetaret amerikane te Universitetit te Merilendit kane bere nje zbulim shume te rendesishem.
Ata kane arritur te individualizojne genet pergjegjes per ftohjen e njeriut qe eshte nje prej semundjeve me te rerzikshme per shendetin. Ky zbulim eshte publikuar ne revisten “Science”, ku theksohet se kerkuesit kane zbuluar 99 gene te ndryshme te cilet mund te izolohen me ane te ilaceve.
Sipas te dhenave, disa gene mund te infektojne njekohesisht mund te ndikojne ne perhapjen e metejshme te virusit tek njeriu, cka mund te rezultoje fatal per shendetin.

_________________
The man can do, or the man can't do...!

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
I ftohti, zbulohen genet pergjegjes
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Albade.com :: Shoqėria :: Shėndeti-
Kėrce tek: