Albade.com
Pėrshendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma nė faqen tonė, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund tė identifikoheni qė tė merrni pjesė nė
diskutimet dhe temat e shumta tė forumit tonė.

- Nė qoftė se ende nuk keni njė Llogari personale nė forumin tonė, mund ta hapni njė tė tillė duke u Regjistruar
-Regjistrimi ėshtė falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

Me Respekt dhe Kėnaqėsi:
Staffi i Forumit Albania Server Forum

Vizitor tė nderuar dhe tė rrespektuar nėse dėshironi qė pop login tė mos shfaqet klikoni butonin DO NOT DISPLAY AGAIN
Albade.com


 
PortalPortal  Grupet e AnėtarėveGrupet e Anėtarėve  RegjistrohuRegjistrohu  ForumForum  Lista AnėtarėveLista Anėtarėve  KėrkoKėrko  identifikimiidentifikimi  
Mirė se vini nė forumin "www.Albania.bestgoo.com". Ju dėshirojm argėtim tė kėndshėm, kaloni sa mė mirė nė mesin tonė.

Share | 
 

 “Slumdog Millionaire” fiton 7 cmime BAFTA

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Leonita
Administrator
Administrator
avatar

Female
Numri i postimeve : 2988
Location : United Kingdom
Registration date : 30/03/2008

MesazhTitulli: “Slumdog Millionaire” fiton 7 cmime BAFTA   14/2/2009, 01:52

Ne Angli jane ndare cmimet BAFTA ne kinematografi dhe filmi “Slumdog Millionaire” ka dale nga ky festival me 7 cmime, perfshire ate per regjisorin me te mire, Danny Boyle.
Si aktoret me te mire jane vleresuar Kate Winslet per rolin ne filmin "The Reader" dhe Mickey Rourke per interpretimin ne "The Wrestler". Cmimi i mirenjohjes pas vdekjes i eshte dhene aktorit Heath Ledger per rolin ne "The Dark Knight”. Penelope Cruz eshte shpallur aktorja me e mire joprotagoniste per personazhin ne filmin "Vicky Cristina Barcelona".

Filmi me i mire dramatik, skenografia me e mire dhe filmi me kolonen me te mire zanore, ishin disa nga cmimet per “Slumdog” gjate ceremonise se Oscar-ve britanike.
"Curious Case of Benjamin Button" me protagonist brad Pitt fitoi tre cmime BAFTA, mes te cileve ate per trukun me te mire.

_________________
The man can do, or the man can't do...!

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
“Slumdog Millionaire” fiton 7 cmime BAFTA
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Albade.com :: Shtypi dhe Politika :: Show Biz-
Kėrce tek: