Albade.com
Pėrshendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma nė faqen tonė, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund tė identifikoheni qė tė merrni pjesė nė
diskutimet dhe temat e shumta tė forumit tonė.

- Nė qoftė se ende nuk keni njė Llogari personale nė forumin tonė, mund ta hapni njė tė tillė duke u Regjistruar
-Regjistrimi ėshtė falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

Me Respekt dhe Kėnaqėsi:
Staffi i Forumit Albania Server Forum

Vizitor tė nderuar dhe tė rrespektuar nėse dėshironi qė pop login tė mos shfaqet klikoni butonin DO NOT DISPLAY AGAIN
Albade.com


 
PortalPortal  Grupet e AnėtarėveGrupet e Anėtarėve  RegjistrohuRegjistrohu  ForumForum  Lista AnėtarėveLista Anėtarėve  KėrkoKėrko  identifikimiidentifikimi  
Mirė se vini nė forumin "www.Albania.bestgoo.com". Ju dėshirojm argėtim tė kėndshėm, kaloni sa mė mirė nė mesin tonė.

Share | 
 

 Garė mjekėsh pėr dhėnien e ndihmės sė shpejtė

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Leonita
Administrator
Administrator
avatar

Female
Numri i postimeve : 2988
Location : United Kingdom
Registration date : 30/03/2008

MesazhTitulli: Garė mjekėsh pėr dhėnien e ndihmės sė shpejtė   14/2/2009, 01:30

Garė mjekėsh pėr dhėnien e ndihmės sė shpejtė

Nė garėn e mjekėve nė Irazel morėn pjesė 180 stafe mjekėsore tė ndihmės sė shpejt nga 13 shtete tė botės, tė cilėt u vlerėsuan pėr shkathtėsinė e tyre nė dhėnien e ndihmės sė pare.

Kėtyre ditėve nė Izrael u mbajt njė garė e pazakontė qė u organizua nga Kryqi i Kuq. Nė garėn e mjekėve morėn pjesė 180 stafe mjekėsore tė ndihmės sė shpejt nga 13 shtete tė botės. Ata kishin pėr detyrė tė ballafaqohen me lėndime tė ndryshme tė simuluara siē janė djegiet nga shpėrthimet, tė shpėtojnė foshnjet nga ngulfatja etj. Kapiteni i ekipit tė Irlandės, mjeku Xhejson Van Der Velde, vlerėson se kjo garė ėshtė njė stėrvitje e mirė pėr sfidat me tė cilat ballafaqohen mjekėt nė realitet.
“Protokollet mjekėsore janė tė njėjta ēdo kund nė botė dhe pėrkujdesi ėshtė i standardizuar, por tė gjithė kanė qasje tė ndryshme ndaj problemeve, ndėrsa pikėrisht ato janė fundamentale.”, thotė Xhejson Van Der Velde.
Ekipet u vlerėsuan sipas shkathtėsisė sė tyre nė dhėnien e ndihmės sė pare dhe sipas ballafaqimit me situatėn. Edhe pse pacient ishin kukullat speciale mjekėsore , mjekėt bėnė ēmos qė denjėsisht tė mbrojnė profesionin e tyre ! Nė fund ekipi mė i mirė ishte i Polonisė, tė dytėt ishin Holandezėt ndėrsa vendi i tretė u takoi mjekėve nga SHBA.

_________________
The man can do, or the man can't do...!

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
Garė mjekėsh pėr dhėnien e ndihmės sė shpejtė
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Albade.com :: Tė ndryshme :: Kuriozitete-
Kėrce tek: