Albade.com
Pėrshendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma nė faqen tonė, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund tė identifikoheni qė tė merrni pjesė nė
diskutimet dhe temat e shumta tė forumit tonė.

- Nė qoftė se ende nuk keni njė Llogari personale nė forumin tonė, mund ta hapni njė tė tillė duke u Regjistruar
-Regjistrimi ėshtė falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

Me Respekt dhe Kėnaqėsi:
Staffi i Forumit Albania Server Forum

Vizitor tė nderuar dhe tė rrespektuar nėse dėshironi qė pop login tė mos shfaqet klikoni butonin DO NOT DISPLAY AGAIN
Albade.com


 
PortalPortal  Grupet e AnėtarėveGrupet e Anėtarėve  RegjistrohuRegjistrohu  ForumForum  Lista AnėtarėveLista Anėtarėve  KėrkoKėrko  identifikimiidentifikimi  
Mirė se vini nė forumin "www.Albania.bestgoo.com". Ju dėshirojm argėtim tė kėndshėm, kaloni sa mė mirė nė mesin tonė.

Share | 
 

 Ngjitja nėpėr shkallė pėr jetė mė tė gjatė

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Leonita
Administrator
Administrator
avatar

Female
Numri i postimeve : 2988
Location : United Kingdom
Registration date : 30/03/2008

MesazhTitulli: Ngjitja nėpėr shkallė pėr jetė mė tė gjatė   14/2/2009, 01:28

Ngjitja nėpėr shkallė pėr jetė mė tė gjatė


Ngjitja nėpėr shkallė nė vend tė shfrytėzimit tė ashensorit mund t’ua shpėtojė jetėn, kanė njoftuar shkencėtarėt zviceranė nga Universiteti i Gjenevės.
Studimi i realizuar me 69 persona ka treguar se braktisja e ashensorit nė favor tė shkallėve, pėr vetėm 12 javė ka sjellė deri te pėrmirėsimi i formės fizike, zvogėlimi i yndyrave nė organizėm, si edhe zvogėlimi i shtypjes sė gjakut.
Nė kėtė mėnyrė te pjesėmarrėsit nė studim ka ardhur deri te zvogėlimi pėr 15 pėr qind i rrezikut nga vdekja e hershme.

_________________
The man can do, or the man can't do...!

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
Ngjitja nėpėr shkallė pėr jetė mė tė gjatė
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Albade.com :: Shoqėria :: Shėndeti-
Kėrce tek: