Albade.com
Pėrshendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma nė faqen tonė, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund tė identifikoheni qė tė merrni pjesė nė
diskutimet dhe temat e shumta tė forumit tonė.

- Nė qoftė se ende nuk keni njė Llogari personale nė forumin tonė, mund ta hapni njė tė tillė duke u Regjistruar
-Regjistrimi ėshtė falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

Me Respekt dhe Kėnaqėsi:
Staffi i Forumit Albania Server Forum

Vizitor tė nderuar dhe tė rrespektuar nėse dėshironi qė pop login tė mos shfaqet klikoni butonin DO NOT DISPLAY AGAIN
Albade.com


 
PortalPortal  Grupet e AnėtarėveGrupet e Anėtarėve  RegjistrohuRegjistrohu  ForumForum  Lista AnėtarėveLista Anėtarėve  KėrkoKėrko  identifikimiidentifikimi  
Mirė se vini nė forumin "www.Albania.bestgoo.com". Ju dėshirojm argėtim tė kėndshėm, kaloni sa mė mirė nė mesin tonė.

Share | 
 

 20 kėshilla pėr flokė tė bukura dhe tė shėndosha

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Leonita
Administrator
Administrator
avatar

Female
Numri i postimeve : 2988
Location : United Kingdom
Registration date : 30/03/2008

MesazhTitulli: 20 kėshilla pėr flokė tė bukura dhe tė shėndosha   14/2/2009, 00:47

20 kėshilla pėr flokė tė bukura dhe tė shėndosha


Sa herė ke pasur rast tė dėgjosh fjalėn e urtė: “Bukuria buron nga brenda!? Kjo vlen edhe pėr bukurinė flokėve, sepse atė qė e hamė (apo nuk e hamė) ndikon nė pamjen e flokėve. Flokėt patjetėr duhet tė furnizohem me sasi tė mjaftueshme tė lėndėve ushqyese dhe ndėrtuese qė janė tepėr tė domosdoshme pėr rritjen dhe cilėsinė e tyre.
Burimet mė tė mėdha tė elementeve tė tilla tė rėndėsishme gjenden nė vitaminat dhe mineralet. Prandaj, kujdes tė plotė kushtoji ushqimit tėnd! Ja disa kėshilla tė specialistėve pėr tė pasur flokė tė bukur dhe tė shėndetshėm.

_________________
The man can do, or the man can't do...!

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Leonita
Administrator
Administrator
avatar

Female
Numri i postimeve : 2988
Location : United Kingdom
Registration date : 30/03/2008

MesazhTitulli: Re: 20 kėshilla pėr flokė tė bukura dhe tė shėndosha   14/2/2009, 00:48


 • 1. Sa mė shumė qė t’i lash flokėt, ato do tė jenė mė tė shėndetshme. Ajri i ndotur, yndyra dhe djersitja ndikojnė nė flokėt tuaja mė shumė seē mendon. Flokėt laji sė paku dy herė nė javė. • 2. Nė qoftė se flokėt i lan pothuajse ēdo ditė, pėrmbaju kėshillės sė ekspertėve tė cilėt thonė se shampon duhet ta vendosni nė zverk, nė tėmth dhe nė ballė: tri pikat mė tė rėndėsishme tė cilat ndėr tė parat krijojnė yndyrė. Pastaj ngadalė formo shkumėn me ujė tė vakėt nė qoftė se ke flokė normale apo tė yndyrshme, pėrkatėsisht me ujė tė ftohtė nė qoftė se flokėt i ke tė thata. Shampon lėre tė veprojė disa minuta dhe pastaj flokėt krihi me krehėr me dhėmbė sa mė tė gjerė. Vetėm pasi t’i kesh bėrė kėto veprime laji flokėt.

_________________
The man can do, or the man can't do...!

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Leonita
Administrator
Administrator
avatar

Female
Numri i postimeve : 2988
Location : United Kingdom
Registration date : 30/03/2008

MesazhTitulli: Re: 20 kėshilla pėr flokė tė bukura dhe tė shėndosha   14/2/2009, 00:48


 • 3. Harroje shprehinė e vjetėr tė fėrkimit tė tepėrt tė flokėve me peshqir pas larjes. Do tė ndjehesh mė komode, por edhe pėr flokėt do tė jetė mė mirė nė qoftė se i mbėshtjell vetėm me njė peshqir tė tharė. Peshqiri i mbledh pjesėn mė tė madhe tė lagėshtisė nga flokėt. Pas njė kohe merr edhe njė peshqir tė tharė dhe fėrkoji me tė butė flokėt. • 4. Intervali kohor pėr tharjen e flokėve me tharėse ėshtė midis 25 dhe 30 minutash. Nė kėtė mėnyrė majat e flokėve nuk do tė pėsojnė.

_________________
The man can do, or the man can't do...!

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Leonita
Administrator
Administrator
avatar

Female
Numri i postimeve : 2988
Location : United Kingdom
Registration date : 30/03/2008

MesazhTitulli: Re: 20 kėshilla pėr flokė tė bukura dhe tė shėndosha   14/2/2009, 00:49


 • 5. Flokėt me minival thaji me tharėse vetėm pjesėrisht. Pjesėn tjetėr tė tharjes lėrja ajrit. Vetėm pas tharjes mund t’i krehėsh dhe tė bėsh krehjen. • 6. Kundėr pėlcitjes sė majave tė flokėve ilaēi mė i thjeshtė ėshtė regjeneratori shtėpiak nga tė kuqtė e vezės dhe vaji i recinės. Qė tė bėsh regjeneratorin tė nevojitet vetėm njė vezė dhe vaji i recinės. Vajin ngrohe pak dhe pėrzieje pikė pėr pike me vezėn, deri sa tė krijohet si majonezė e vėrtetė. Flokėt mos i laj, por me regjenerator fėrkoji majat e flokėve dhe mbėshtilli nė njė foli alumini, nė kokė vėr njė kapelė plastike dhe mbaji sa mė gjatė tė jetė e mundshme. Pastaj flokėt laji mirė!

_________________
The man can do, or the man can't do...!

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Leonita
Administrator
Administrator
avatar

Female
Numri i postimeve : 2988
Location : United Kingdom
Registration date : 30/03/2008

MesazhTitulli: Re: 20 kėshilla pėr flokė tė bukura dhe tė shėndosha   14/2/2009, 00:50


 • 7. Nė qoftė se flokėt i ke tė ndara nė mes, kij kujdes qė kohė pas kohe vijėn ta lėvizėsh pėr njė centimetėr majtas apo djathtas, nė mėnyrė qė tė mos bėhet njė vijė e theksueshme pa flokė. • 8. Nė qoftė se flokėt tė “shprishen”, mos provo t’i rregullosh duke i krehur nga rrėnja por nga majat, sepse nė atė mėnyrė mė pak dėmtohen.

_________________
The man can do, or the man can't do...!

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Leonita
Administrator
Administrator
avatar

Female
Numri i postimeve : 2988
Location : United Kingdom
Registration date : 30/03/2008

MesazhTitulli: Re: 20 kėshilla pėr flokė tė bukura dhe tė shėndosha   14/2/2009, 00:50


 • 9. Nė qoftė se shfrytėzon llakun pėr flokė, para se tė shkosh nė gjumė pėrherė duhet ta eliminosh nga flokėt, duke i krehur mirė. • 10. Nė qoftė se dėshiron qė krehja tė jetė e shkėlqyeshme dhe natyrore, mos qit llak drejtpėrdrejt nė flokė, por nė krehėr apo nė duar dhe me to spėrkati flokėt.

_________________
The man can do, or the man can't do...!

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Leonita
Administrator
Administrator
avatar

Female
Numri i postimeve : 2988
Location : United Kingdom
Registration date : 30/03/2008

MesazhTitulli: Re: 20 kėshilla pėr flokė tė bukura dhe tė shėndosha   14/2/2009, 00:51


 • 11. Nė qoftė se nuk mundesh apo nuk arrin qė t’i lash flokėt, ndėrkaq nuk dėshiron qė tė duken tė yndyrshme, qitu flokėve beby pudėr dhe pastaj krihi mirė. Gjithsesi kjo kėshillė vlen vetėm pėr ato qė kanė flokė tė shkėlqyeshme. • 12. Nė qoftė se dėshiron qė flokėt tuaja ngjyrė gėshtenje tė duken mė tė shkėlqyeshme dhe mė tė bujshme, laji nė ujė nė tė cilin mė parė ke zier lėvore arre (jo lėvozhga). Lėvoret ziej gjysmė ore dhe pastaj kulloji. Nga sasia e lėvoreve tė cilat i ke pėrdorur varet nuanca e ngjyrės sė flokėve.

_________________
The man can do, or the man can't do...!

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Leonita
Administrator
Administrator
avatar

Female
Numri i postimeve : 2988
Location : United Kingdom
Registration date : 30/03/2008

MesazhTitulli: Re: 20 kėshilla pėr flokė tė bukura dhe tė shėndosha   14/2/2009, 00:51


 • 13. Nė qoftė se dėshiron ta ndėrrosh ngjyrėn e flokėve vetė nė shtėpi, pėrherė me pėrpikėri pėrmbaju udhėzimeve. Sasinė e pashfrytėzuar tė ngjyrės hidhe, sepse atė nuk do tė mund ta shfrytėzosh herėn tjetėr. • 14. Nė qoftė se tashmė ke pėrdorur kėna, flokėve mundesh vetėm t’u japėsh njė ngjyrė mė tė errėt, por jo edhe t’i shkėlqesh. Derisa tė mos rriten flokėt, mos mendo pėr zbardhjen e zylyfeve.

_________________
The man can do, or the man can't do...!

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Leonita
Administrator
Administrator
avatar

Female
Numri i postimeve : 2988
Location : United Kingdom
Registration date : 30/03/2008

MesazhTitulli: Re: 20 kėshilla pėr flokė tė bukura dhe tė shėndosha   14/2/2009, 00:51


 • 15. Kurrė mos e tepro me prodhimet tė cilat i qet nė flokė - qoftė fjala pėr shampot, regjeneratorėt, shkumėn apo xhelin. Njė herė qit njė sasi mė tė vogėl, dhe nė qoftė se tė duket se ke qitur pak, mund ta shtosh pjesėn tjetėr. • 16. Ngjyrėn e flokėve mos e qit nė dhomė tepėr tė ngrohtė. Preparati mund tė shkrihet dhe tė rrjedhė nė lėkurė.

_________________
The man can do, or the man can't do...!

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Leonita
Administrator
Administrator
avatar

Female
Numri i postimeve : 2988
Location : United Kingdom
Registration date : 30/03/2008

MesazhTitulli: Re: 20 kėshilla pėr flokė tė bukura dhe tė shėndosha   14/2/2009, 00:52


 • 17. Nė qoftė se ke flokė bionde qė anojnė nga ngjyra e zezė, shmangiu shampove tė cilėt mund t’i shkėlqejnė flokėt. Ata, flokėve ngjyrė tė errėt, u japin ngjyrė tė kuqėrremtė. • 18. Ushtrimi i rregullt, fitnesi, vozitja e biēikletės apo shėtitja ndikojnė mirė nė rritjen dhe shėndetin e flokėve.

_________________
The man can do, or the man can't do...!

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Leonita
Administrator
Administrator
avatar

Female
Numri i postimeve : 2988
Location : United Kingdom
Registration date : 30/03/2008

MesazhTitulli: Re: 20 kėshilla pėr flokė tė bukura dhe tė shėndosha   14/2/2009, 00:53


 • 19. Nė qoftė se krehjen e formėson me furēė, shfrytėzoje atė qė i pėrshtatet mė mirė flokėve tuaja: pėr karfica tė buta janė tė pėrshtatshme furēat e holla, tė rrumbullakėta, ndėrkaq pėr flokė tė gjatė furēat mė tė mira janė ato tė gjera. • 20. Provo qė sa mė pak t’i ngarkosh flokėt me karfica dhe me llastikė, sepse kur janė tė lira, mė lehtė marrin frymė dhe janė mė tė shėndosha.

_________________
The man can do, or the man can't do...!

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: 20 kėshilla pėr flokė tė bukura dhe tė shėndosha   

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
20 kėshilla pėr flokė tė bukura dhe tė shėndosha
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Albade.com :: Tė ndryshme :: Moda & Estetika-
Kėrce tek: