Albade.com
Pėrshendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma nė faqen tonė, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund tė identifikoheni qė tė merrni pjesė nė
diskutimet dhe temat e shumta tė forumit tonė.

- Nė qoftė se ende nuk keni njė Llogari personale nė forumin tonė, mund ta hapni njė tė tillė duke u Regjistruar
-Regjistrimi ėshtė falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

Me Respekt dhe Kėnaqėsi:
Staffi i Forumit Albania Server Forum

Vizitor tė nderuar dhe tė rrespektuar nėse dėshironi qė pop login tė mos shfaqet klikoni butonin DO NOT DISPLAY AGAIN
Albade.com


 
PortalPortal  Grupet e AnėtarėveGrupet e Anėtarėve  RegjistrohuRegjistrohu  ForumForum  Lista AnėtarėveLista Anėtarėve  KėrkoKėrko  identifikimiidentifikimi  
Mirė se vini nė forumin "www.Albania.bestgoo.com". Ju dėshirojm argėtim tė kėndshėm, kaloni sa mė mirė nė mesin tonė.

Share | 
 

 Lulja Shėn Xhovanit, kundėr depresionit

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Leonita
Administrator
Administrator
avatar

Female
Numri i postimeve : 2988
Location : United Kingdom
Registration date : 30/03/2008

MesazhTitulli: Lulja Shėn Xhovanit, kundėr depresionit   13/2/2009, 19:04

Lulja Shėn Xhovanit, kundėr depresionitBari i Shėn Xhovanit ėshtė kura ideale kundėr depresionit. Ėshtė njė lule barishtore e cila mund tė ndihmojė shumė personat qė vuajnė nga depresioni i lartė. Nė bazė tė 29 studimeve klinike u vėrtetua se efekti i lules ėshtė thelbėsor. Gjatė studimeve,
lulja e Shėn Xhovanit u krahasua me efektin e medikamenteve tė lehta por edhe me anti-depresivėt mė tė fortė.
Tė dhėnat e para tė marra nga 5000 pacientė treguan se kjo lule mjekėsore nuk ka asnjė ndryshim nga qetėsuesit mė tė fortė kundėr depresionit, pėrkundrazi ka pėrparėsi pasi gjatė pėrdorimit ajo nuk le efekte anėsore.
“Pėrbėrja e lules pėrmban substanca farmaceutike aktive qė veprojnė nė sistemin nervor”, komenton Giovanni Biggio, neuropsikolog.
“Bėhet fjalė pėr njė mjekim natyral, por jo tė panjohur mė parė. Nė sot dimė vetėm qė anti-depresivėt nuk janė gjithmonė efikasė. Ka individė, qė pėr arsye gjenetike nuk i pėrgjigjen terapive tė ndryshme. Pikėrisht nė kėtė rast, kjo lule luan njė rol tė rendėsishėm”, shton ai.

_________________
The man can do, or the man can't do...!

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
Lulja Shėn Xhovanit, kundėr depresionit
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Albade.com :: Shoqėria :: Shėndeti-
Kėrce tek: