Albade.com
Pėrshendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma nė faqen tonė, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund tė identifikoheni qė tė merrni pjesė nė
diskutimet dhe temat e shumta tė forumit tonė.

- Nė qoftė se ende nuk keni njė Llogari personale nė forumin tonė, mund ta hapni njė tė tillė duke u Regjistruar
-Regjistrimi ėshtė falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

Me Respekt dhe Kėnaqėsi:
Staffi i Forumit Albania Server Forum

Vizitor tė nderuar dhe tė rrespektuar nėse dėshironi qė pop login tė mos shfaqet klikoni butonin DO NOT DISPLAY AGAIN
Albade.com


 
PortalPortal  Grupet e AnėtarėveGrupet e Anėtarėve  RegjistrohuRegjistrohu  ForumForum  Lista AnėtarėveLista Anėtarėve  KėrkoKėrko  identifikimiidentifikimi  
Mirė se vini nė forumin "www.Albania.bestgoo.com". Ju dėshirojm argėtim tė kėndshėm, kaloni sa mė mirė nė mesin tonė.

Share | 
 

 Tė qarit nuk i lehtėson tė gjithė

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Leonita
Administrator
Administrator
avatar

Female
Numri i postimeve : 2988
Location : United Kingdom
Registration date : 30/03/2008

MesazhTitulli: Tė qarit nuk i lehtėson tė gjithė   13/2/2009, 18:53

Tė qarit nuk i lehtėson tė gjithė
Ekspertėt holandezė kanė zbuluar se lehtėsimi nga tė qarit varet nga personi, koha dhe vendi ku qan. Pasi kanė analizuar 3.000 persona, autorėt e studimit kanė ardhur nė pėrfundim se tė qarit nuk i lehtėson tė gjithė.
Se ēfarė efekti do tė ketė tė qarit, varet nga personi i cili qan. Shumica e participantėve kanė thėnė se pasi kanė qarė janė ndier mė tė lehtėsuar, sidomos nėse dikush i ka ngushėlluar ata.
Megjithatė, njė e treta e tė anketuarve kanė pohuar se janė ndier shumė mė keq pasi kanė qarė.
Ekspertėt njoftojnė se tė qarit dhe kontrollimi i frymėmarrjes i ndihmon trupit nė tejkalimin e stresit. Kur njerėzit pėrjetojnė stres, zemra rreh mė shpejtė dhe trupi djersitet. Ndėrsa nėse individi i caktuar qan, atėherė ngadalėsohet frymėmarrja dhe lotėt kanė efekt qetėsues.

_________________
The man can do, or the man can't do...!

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
Tė qarit nuk i lehtėson tė gjithė
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Albade.com :: Shoqėria :: Shėndeti-
Kėrce tek: