Albade.com
Pėrshendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma nė faqen tonė, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund tė identifikoheni qė tė merrni pjesė nė
diskutimet dhe temat e shumta tė forumit tonė.

- Nė qoftė se ende nuk keni njė Llogari personale nė forumin tonė, mund ta hapni njė tė tillė duke u Regjistruar
-Regjistrimi ėshtė falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

Me Respekt dhe Kėnaqėsi:
Staffi i Forumit Albania Server Forum

Vizitor tė nderuar dhe tė rrespektuar nėse dėshironi qė pop login tė mos shfaqet klikoni butonin DO NOT DISPLAY AGAIN
Albade.com


 
PortalPortal  Grupet e AnėtarėveGrupet e Anėtarėve  RegjistrohuRegjistrohu  ForumForum  Lista AnėtarėveLista Anėtarėve  KėrkoKėrko  identifikimiidentifikimi  
Mirė se vini nė forumin "www.Albania.bestgoo.com". Ju dėshirojm argėtim tė kėndshėm, kaloni sa mė mirė nė mesin tonė.

Share | 
 

 Zbuloje cila ngjyre te shkon ty ?

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Leonita
Administrator
Administrator
avatar

Female
Numri i postimeve : 2988
Location : United Kingdom
Registration date : 30/03/2008

MesazhTitulli: Zbuloje cila ngjyre te shkon ty ?   13/2/2009, 17:26

Zbuloje cila ngjyre te shkon ty ?


Lėkurė dhe flokė tė ēelėt.


Nėse ke lėkurė tė qartė, sy blu, tė gjelbėr ose ngjyrė lajthie dhe flokė biondė, tė kuq ose gėshtenjė tė qartė, zgjedh – blu, tė gjelbėr (sidomos nėse je e kuqe), rozė, nuancat e vjollcės. Tonet e ngjyrės sė kuqe tė errėt. Gri. Tė zezė. Shmang nuancėn e verdhė.
Tonet portokalli. Tonalitetet bezhė: e bardhė e pisėt, shampanjė.


Grimi


Pėr sa i pėrket trukut, zgjedh pluhurat e argjendta dhe blu. Nėse tė pėlqejnė bizhuteritė, zgjedh argjendin ose arin e bardhė.

_________________
The man can do, or the man can't do...!

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Leonita
Administrator
Administrator
avatar

Female
Numri i postimeve : 2988
Location : United Kingdom
Registration date : 30/03/2008

MesazhTitulli: Re: Zbuloje cila ngjyre te shkon ty ?   13/2/2009, 17:26

Lėkurė e hapur dhe flokė tė errėt


Nėse ke ngjyrė lėkure tė qartė dhe sy tė zinj ose kafe tė errėt. Flokėt janė tė zinj ose gėshtenjė e errėt zgjedh blunė e thellė.
Tė kuqen dhe rozėn ndezur, nė pėrgjithėsi ngjyrat me shkėlqim. Tė gjelbrėn ushtarake, tė zezėn. Shmang tonet pastel, kafen, bezhėn, tė bardhėn.

Grimi


Zgjedh njė makijazh me ngjyra tė ngrohta nė ngjyrat e tokės dhe bizhuteri tė arta.

_________________
The man can do, or the man can't do...!

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Leonita
Administrator
Administrator
avatar

Female
Numri i postimeve : 2988
Location : United Kingdom
Registration date : 30/03/2008

MesazhTitulli: Re: Zbuloje cila ngjyre te shkon ty ?   13/2/2009, 17:29

Lėkurė ngjyrė gruri, flokė tė ēelėt


Nėse ke lėkurė tė grunjtė ose tė errėt dhe sy tė kaltėr ose tė gjelbėr tė ēelėt. Flokėt janė biondė ose gėshtenjė e hapur zgjedh tonet bezhė, sidomos ngjyrėn shampanjė, tė gjelbrėn, tonet e kafes, portokallin, tė kuqen.
Shmang - tė zezėn, ngjyrėn bordeaux, blunė e errėt, tė bardhėn.

Grimi


Truku duhet tė jetė kafe nė tė artė ose bezhė, kurse bizhuteritė tė arta.

_________________
The man can do, or the man can't do...!

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Leonita
Administrator
Administrator
avatar

Female
Numri i postimeve : 2988
Location : United Kingdom
Registration date : 30/03/2008

MesazhTitulli: Re: Zbuloje cila ngjyre te shkon ty ?   13/2/2009, 17:30

Lėkurė ngjyrė gruri dhe flokė errėt


Nėse ke lėkurė ngjyrė gruri ose tė errėt, sy gėshtenjė tė hapur ose tė errėt, flokėt tė zinj ose gėshtenjė tė errėt.
Zgjedh blunė, sidomos atė tė errėt, jeshilen e errėt, tonet e rozės, tė zezėn, tonet gri, portokallinė. Shmang, tė verdhėn, bezhėn.

Grimi


Zgjidh njė makijazh tė argjendtė ose blu nė tone tė ftohta, kombinuar me bizhuteri prej argjendi ose ari tė bardhė.

_________________
The man can do, or the man can't do...!

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: Zbuloje cila ngjyre te shkon ty ?   

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
Zbuloje cila ngjyre te shkon ty ?
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Albade.com :: Tė ndryshme :: Moda & Estetika-
Kėrce tek: