Albade.com
Pėrshendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma nė faqen tonė, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund tė identifikoheni qė tė merrni pjesė nė
diskutimet dhe temat e shumta tė forumit tonė.

- Nė qoftė se ende nuk keni njė Llogari personale nė forumin tonė, mund ta hapni njė tė tillė duke u Regjistruar
-Regjistrimi ėshtė falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

Me Respekt dhe Kėnaqėsi:
Staffi i Forumit Albania Server Forum

Vizitor tė nderuar dhe tė rrespektuar nėse dėshironi qė pop login tė mos shfaqet klikoni butonin DO NOT DISPLAY AGAIN
Albade.com


 
PortalPortal  Grupet e AnėtarėveGrupet e Anėtarėve  RegjistrohuRegjistrohu  ForumForum  Lista AnėtarėveLista Anėtarėve  KėrkoKėrko  identifikimiidentifikimi  
Mirė se vini nė forumin "www.Albania.bestgoo.com". Ju dėshirojm argėtim tė kėndshėm, kaloni sa mė mirė nė mesin tonė.

Share | 
 

 Stilistja shqiptare qė vesh Hollivudin

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Leonita
Administrator
Administrator
avatar

Female
Numri i postimeve : 2988
Location : United Kingdom
Registration date : 30/03/2008

MesazhTitulli: Stilistja shqiptare qė vesh Hollivudin   13/2/2009, 17:14

Stilistja shqiptare qė vesh Hollivudin

Katerina Boci ėshtė stilistja shqiptare me klientelė pėr t’u pasur zili nga mjaft stilistė tė famshėm tė botės. Veshjet e saj plot ngjyrė e elegancė joshin trupin e Fergie, kėngėtarja e njohur e drupit “Black Eyrd Peas”. Po ashtu dhe Mia Morgan, Aretha Frenklin, Rhonda Walker apo Lila Lazuaras. Kėtė vit, Katerina Boci ka fituar dhe titullin “Stilistja mė e mirė e Miēigan”, aty merrnin pjesė stilistė tė ndryshėm nga vende si:

Kolumbia, Rusia, Turqia, Egjipti, India, Australia, Rumania dhe SHBA-tė. Pasi u diplomua nė Podva tė Italisė, Boēi hapi atelien e saj nė Shqipėri. Historia e stilistes sė famshme ėshtė pak a shumė e njėjtė me tė mijėra emigrantėve shqiptarė, madje Katerina ėshtė larguar nga Shqipėria vetėm nė vitin 2001. U nis drejt Amerikės me shumė pak materiale, por me njė talent tė bollshėm e plot ide. Megjithatė mungesa e parave nuk e mposhti Katerinėn, e cila me shumė pėrpjekje arriti tė stilonte veshje tė mrekullueshme pėr pasanikėt e Amerikės. Me studime nė anglisht dhe italisht, puna e parė ishte ndihmėse stiliste nė njė shtėpi mode italiane. Veē tė tjerave, ka punuar dhe pėr sallone tė ndryshme nusėrie nė kėtė zonė, me mundėsinė pėr tė punuar me modėn dhe me kreativitetin. Ndėrkaq, ajo ėshtė shpallur si stilistja e presantuesve dhe gazetareve televizivė si: Lila Lazuras dhe Rhonda Walker, Miss Univers 2006 Zuleyka Rivera, Miss Albania 2007, Sadina Alla dhe kėngėtares Fergie. Nė vitin 2007, Boēi hapi njė studio tė madhe tė modės nė Miēigan.

_________________
The man can do, or the man can't do...!

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
Stilistja shqiptare qė vesh Hollivudin
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Albade.com :: Tė ndryshme :: Moda & Estetika-
Kėrce tek: