Albade.com
Pėrshendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma nė faqen tonė, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund tė identifikoheni qė tė merrni pjesė nė
diskutimet dhe temat e shumta tė forumit tonė.

- Nė qoftė se ende nuk keni njė Llogari personale nė forumin tonė, mund ta hapni njė tė tillė duke u Regjistruar
-Regjistrimi ėshtė falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

Me Respekt dhe Kėnaqėsi:
Staffi i Forumit Albania Server Forum

Vizitor tė nderuar dhe tė rrespektuar nėse dėshironi qė pop login tė mos shfaqet klikoni butonin DO NOT DISPLAY AGAIN
Albade.com


 
PortalPortal  Grupet e AnėtarėveGrupet e Anėtarėve  RegjistrohuRegjistrohu  ForumForum  Lista AnėtarėveLista Anėtarėve  KėrkoKėrko  identifikimiidentifikimi  
Mirė se vini nė forumin "www.Albania.bestgoo.com". Ju dėshirojm argėtim tė kėndshėm, kaloni sa mė mirė nė mesin tonė.

Share | 
 

 Mac OS X dhe Windows 7 fitojnė, Linux humbet

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Leonita
Administrator
Administrator
avatar

Female
Numri i postimeve : 2988
Location : United Kingdom
Registration date : 30/03/2008

MesazhTitulli: Mac OS X dhe Windows 7 fitojnė, Linux humbet   13/2/2009, 01:44

Mac OS X dhe Windows 7 fitojnė, Linux humbet
Nė bazė tė tė dhėnave tė analistėve nga kompania Net Applications, fituesit mė tė mėdhenj gjatė muajit janar kanė qenė sistemet operative Windows 7 dhe Mac OS. Rritja e pėrdoruesve tė Windows 7 gjatė muajit tė parė tė kėtij viti ėshtė krejt e pritur duke marrė parasysh se Microsoft u ka ofruar pėrdoruesve sistemin e vet mė tė ri operativ krejt falas.
Nė anėn tjetėr, Mac OS ēdo ditė e mė shumė po i afrohet kalimit tė kufirit prej 10% tė pjesėmarrjes nė treg. Nė raportin e vet “Operating System Market Share” kompania Net Applications pohon se pjesėmarrja e pėrdoruesve tė Mac OS gjatė muajit janar ėshtė ndalur nė kufirin prej 9.93 %, derisa kjo shifėr gjatė muajit dhjetor tė vitit 2008 ka qenė 9.63 %.
Megjithatė, nėse shikohet nė pėrgjithėsi atėherė mund tė themi se Windows ka humbur pjesė tė tregjeve dhe pjesėmarrjen e pėrgjithshme (duke pėrfshirė tė gjitha versionet) nė 88.26%, qė ėshtė njė rėnie nga 88.68%, sa ka qenė pjesėmarrja nė fund tė muajit dhjetor. Vendin e tretė me pjesėmarrje prej 0.83 % edhe mė tutje e mbajnė distribucionet e sistemit operativ alternativ “Linux”.

_________________
The man can do, or the man can't do...!

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
Mac OS X dhe Windows 7 fitojnė, Linux humbet
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Albade.com :: Shkenca :: Shkenca & Teknologjia-
Kėrce tek: